Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2019-04-11 II Samorządowa Debata Oświatowa w Warszawie (4)

Starosta Olszewski na II Samorządowej Debacie Oświatowej w Warszawie

11 kwietnia 2019 r. Starosta Toruński Marek Olszewski uczestniczył w II Samorządowej Debacie Oświatowej w Warszawie współorganizowanej przez wszystkie korporacje samorządowe.

Marek Olszewski, który przez 20 lat przewodniczył Zespołowi Edukacji w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego tak komentował obecną trudną sytuację w oświacie: - Z biegiem czasu skutki niedopracowania standardów edukacyjnych, braku zmian w Karcie Nauczyciela i niewłaściwego policzenia reformy się kumulowały. Wszystko to doprowadziło do sytuacji, której przyglądamy się z wielkim niepokojem. My jako samorządowcy popieramy dążenia nauczycieli do godziwego wynagrodzenia - oni uczą nasze dzieci. Mają prawo być uczciwie wynagradzani.

Samorządowcy biorący udział w spotkaniu wystosowali Apel do Rządu oraz wszystkich zainteresowanych środowisk o podjęcie rzetelnej debaty na temat stanu polskiego systemu edukacji oraz wniosek o włączenie strony samorządowej do planowanych przez Premiera Morawieckiego rozmów przy okrągłym stole w sprawie polskiej oświaty.

Relację z debaty można obejrzeć tutaj.

 

drukuj (Starosta Olszewski na II Samorządowej Debacie Oświatowej w Warszawie)

Apel II Samorządowej Debaty Oświatowej

  • 2019-04-11 II Samorządowa Debata Oświatowa w Warszawie (1)
  • 2019-04-11 II Samorządowa Debata Oświatowa w Warszawie (2)
  • 2019-04-11 II Samorządowa Debata Oświatowa w Warszawie (3)
  • 2019-04-11 II Samorządowa Debata Oświatowa w Warszawie (5)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.