Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Wystawa pokonkursowa zawsze budzi wiele emocji! :)
    [treść archiwalna]

Konkursowa Gala i wernisaż wystawy już w środę! :)

Już w najbliższą środę 13 grudnia o godz. 12:oo w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Toruniu zjawią się najmłodsi artyści plastycy z powiatu toruńskiego nagrodzeni i wyróżnieni przez Jury w dziewiątym już Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w ciekawym miejscu". Sejm RP ustanowił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły, a ponieważ ponad połowa gmin powiatu toruńskiego leży nad królową polskich rzek, właśnie nadwiślańskie pejzaże były tematem przewodnim tegorocznego konkursu.

Jak co roku dopisało nasze niezawodne Jury. Pracownicy Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu wyłonili zwycięskie prace w trzech przedziałach wiekowych: dla uczniów klas 0-III, IV-VI oraz dla klas VII szkół podstawowych, którzy byli oceniani wraz z II i III klasami gimnazjów. Profesorowie Bogumiła Rouba, Lech Kubiak i Lech Wolski pochylili się nad konkursowymi pracami dzieci i młodzieży z powiatu toruńskiego, by wyłuskać z nich te, które świadczą o plastycznych talentach autorów. Co zwracało uwagę Jurorów? Ciekawe ujęcie tematu, oryginalny dobór barw lub techniki, ale przede wszystkim spostrzeżenia i emocje przelane na papier za pomocą kredek, farb, czy kolorowych bibułek.

Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Nagrody otrzymają zarówno zwycięzcy, jak i najbardziej aktywne placówki oraz opiekunowie.

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.