Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

    [treść archiwalna]

Comets Mazowsze zdobywa Mistrzostwo Polski

W dniach 2-4.06 na obiektach Europejskiego Centrum Szkoleniowego Małej Ligi Baseballowej w Kutnie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Małej Ligi Baseballowej w kategorii Little League Softball (dziewczęta w wieku 10-12 lat). Drużyna Comets Mazowsze LL zdobyła Mistrzostwo Polski i reprezentować będzie nasz kraj w Mistrzostwach Europy i Afryki w ostatnich dniach lipca. Przeciwnikami naszych dziewcząt będą drużyny z Włoch, Holandii, Czech, Słowenii i Nigerii. Dodatkowo w trakcie Mistrzostw będziemy mogli korzystać z rad amerykańskiego trenera softballu Marka Cookea, trenera uniwersyteckiej drużyny Eagles Winthrop University, który będzie prowadził treningi z drużynami uczestniczącymi w Mistrzostwach.

W finałowym dwumeczu nasze dziewczęta pokonały na przewagę drużynę Brzeg LL 44:9 oraz 20:9. Wysokie wygrane były wynikiem doskonałej gry w ataku i w obronie. Na wyższym poziomie grały również nasze miotaczki. Warto wspomnieć, że Mistrzostwa poprzedzone były rozgrywkami weekendowymi, w których reprezentowaliśmy się bardzo dobrze wygrywając w maju 4 z 5 spotkań.

Do tych Mistrzostw przygotowywaliśmy się od ponad roku organizując treningi, mecze lokalne i mecze wyjazdowe o charakterze sparingowym. Dziewczęta trenowały 2-3 razy w tygodniu po 2 godziny. Mistrzostwa Polski za nami, a przed nami jeszcze ciężka praca, by obecną formę i dyspozycję jeszcze bardziej podkręcić i wyszlifować. Czy nam się uda? Trudno ocenić. Europa była zawsze mocna, a mecze na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzca bierze wszystko, w tym przypadku Mistrzowie Europy wyjadą na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w sierpniu w Portland, w amerykańskim stanie Oregon. Jest więc o co walczyć.

Były to pierwsze Mistrzostwa Polski w młodzieżowym softballu, w których wzięliśmy udział. Być może jest to początek wspaniałej przygody i tworzenia nowej historii. Wygrana z Brzegiem to nie byle jakie zwycięstwo. Brzeg jest najbardziej zasłużonym ośrodkiem w Polsce w promowaniu kobiecego softballu. Trzymajcie za nas kciuki, a najlepiej przyjedźcie do Kutna w dniach 27-30 lipca 2017 by nas dopingować.

Skład mistrzowskiej drużyny Comets Mazowsze LL: Baranowska Julia, Faryńska Julia, Grabowska Dagmara, Jankowska Klaudia, Matyjasik Julia, Michałkiewicz Milena, Stawicka Lidia, Szwajkowska Kornelia, Woźniak Martyna, Wróblewska Magdalena, Szwajkowski Robert (trener), Gutmański Bartosz i Krasiński Kacper (asystenci trenera).

Robert Szwajkowski

    [treść archiwalna]

Galeria zdjęć

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.