Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

    [treść archiwalna]

Mistrzowie gitary zagrali w Chełmży

W Szkole Muzycznej w Chełmży odbył się XI Chełmżyński Konkurs Uczniów Klasy Gitary Szkół Muzycznych I stopnia.

Impreza ma na celu propagowanie muzyki gitarowej, stworzenie możliwości zaprezentowania się młodym, dobrze zapowiadającym się gitarzystom oraz promocję powiatu toruńskiego.

W konkursie wzięło udział 34 wykonawców oraz 4 zespoły gitarowe z 16 szkół: z Torunia, Szczecinka, Brodnicy, Golubia-Dobrzynia, Olsztyna, Górska, Lipna, Chełmna, Warszawy (2 szkoły), Miastka, Mławy, Rypina, Bydgoszczy, Czernikowa i Chełmży.

Jury w składzie: prof. Ryszard Bałauszko (AM Warszawa), dr Michał Ciesielski (SM Chełmża) oraz mgr Wojciech Okurowski (SM Chełmża) przyznało nagrody i wyróżnienia.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się także mieszkańcy powiatu toruńskiego!

W Grupie I: na drugim stopniu podium stanęła Wiktoria Adamczyk z Chełmży, a na trzecim Amelia Jastrzębska – również chełmżanka – oraz Antoni Miś z Czernikowa. Wyróżnienia otrzymali: Błażej Bojarczuk z Górska, Nadia Dobrzyńska i Jakub Kociński z Czernikowa oraz Klaudia Szyc, Martyna Wasilewska i Laura Zduńska z Chełmży.

W Grupie II: na wyróżnienie jury zasłużyli: Sebastian Pras z Chełmży i Jan Szostek z Górska.

W Grupie III: trzecie miejsce wywalczył Bartosz Kozieł z Chełmży, a wśród zespołów gitarowych triumfowali Adam Pazdyga i Szymon Rychel z Górska, podczas gdy trzecie miejsce zajęli Julia Krasińska i Kacper Krasiński z Czernikowa.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji XI Chełmżyńskiego Konkursu Gitarowego składamy Starostwu Powiatowemu w Toruniu, Urzędowi Miasta Chełmży i Bankowi Spółdzielczemu w Brodnicy/oddział w Chełmży.

Katarzyna Sołtys

Szkoła Muzyczna w Chełmży

    [treść archiwalna]

Galeria zdjęć

    • [treść archiwalna]
    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.