Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

    [treść archiwalna]

Żywot pieśni, pieśni żywota

 
Muzeum Etnograficzne ponownie zaprasza na spotkania z cyklu Żywot pieśni, pieśni żywota polegające na wspólnym słuchaniu i śpiewaniu pieśni tradycyjnie związanych z różnymi momentami życia lub elementami rzeczywistości w kulturze ludowej. W najbliższą środę, 12 października poświęcimy uwagę „stworzeniu”, a więc zwierzętom i ptactwu. Gdzie bywa czarny baran? Kto w lesie sprawuje urząd marszałka? Czy zwierzęta urządzają sobie wesela? Na spotkanie tym razem zapraszamy dorosłych i dzieci. Chętni mogą zabrać ze sobą instrumenty (grzechotki, brzękadła, bębenki, etc.). W trakcie imprezy zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania wiejskich śpiewaków i śpiewaczek. Uczestnicy będa z nimi dialogować swoim śpiewem. Spotkanie odbędzie się w scenerii wystawy Mądrości i gadki z kuchennej makatki w Parku Etnograficznym. 
 
 
 
 
 
Prowadzenie: Marta Domachowska. 
 
Do udziału nie są wymagane wcześniejsze doświadczenia ani umiejętności wokalne. Teksty zapewnia organizator. 
 
 
12 października 2016 r.
godz. 18.00
Bilet: 1 zł/os.
Spichlerz w Parku Etnograficznym
ul. Wały gen. Sikorskiego 19
 
 
Informacje szczegółowe:
Marta Domachowska
Dział Edukacji
Tel. 56 622 89 43
 
 
    [treść archiwalna]
    • [treść archiwalna]
    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.