Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Muzyczna podroz 2016
    Muzyczna podroz 2016
    [treść archiwalna]

Muzyczna podróż

7 lipca, w czwartek o godzinie 17.00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na koncert z cyklu Muzyczna podróż. Jak co roku w okresie letnim na deskach muzealnego amfiteatru wystąpią goście z zagranicy, prezentując bogactwo folkloru swoich krajów. Tym razem, dzięki trzem zespołom folklorystycznym wyruszymy na południe, północ oraz na wschód. Z Grupą ZAOLZI, występującą z kapelą LIPKA, poznamy tradycje muzyczne i taneczne Czech, a także pogranicza polsko-czeskiego. Warto zaznaczyć, że goście w swoim repertuarze posiadają również tańce cygańskie. Grupa ANCE przedstawi program obejmujący dziedzictwo kulturowe regionów etnograficznych Łotwy. Zespół ZDOROVENKI BULY przybliży nam natomiast muzykę i pieśni z różnych stron Ukrainy. Koncert będzie okazją nie tylko do poznania różnorodnych melodii, odmiennych sposobów emisji głosu oraz tańców, ale również do obejrzenia tradycyjnych strojów regionów etnograficznych krajów, z których pochodzą nasi goście.
Wszystkie zespoły skupiają prawdziwych pasjonatów, którzy upowszechniają rodzimy folklor biorąc udział w licznych przeglądach i festiwalach w swoich ojczyznach oraz za granicą, jednocześnie są animatorami tradycji w swoich lokalnych społecznościach. 
 
Muzyczna podróż
7.07., czwartek, godz. 17.00
Amfiteatr Muzeum Etnograficznego w Toruniu (w razie niepogody – sala widowiskowa).
Bilety: normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł
 
7 lipca również pierwsze spotkanie z cyklu Bajeczny czwartek
 
Bajeczne czwartki w każdy czwartek lipca i sierpnia o godz. 12.00
Spotkania dla dzieci w wieku 5-10 lat (do 30 os.). Słuchanie baśni i bajek ludowych oraz nawiązujące do ich treści działania twórcze. Bilety: 3 zł /1h
 
    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.