Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Logo Laureat Rankingu

Mamy to! 4. Miejsce w Polsce i 1. miejsce w Województwie w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2019!

Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich po raz kolejny wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Wśród nich, w kategorii do 120 tys. mieszkańców, na 4. pozycji w kraju uplasował się Powiat Toruński, awansując tym samym z miejsca 5. w Rankingu za 2018 rok. Utrzymana została natomiast 1. pozycja w Województwie Kujawsko-Pomorskim. 

Związek Powiatów Polskich już od 2003 roku prowadzi Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin. Udział w Rankingu mogą wziąć wszystkie samorządy szczebla gminnego i powiatowego. Uczestnictwo jest bezpłatne i dobrowolne. Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Jest on aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło – przez cały rok. Aby odnieść sukces nie wystarczy być dobrym w jednej dziedzinie. Eksperci oceniają osiągnięcia samorządów w wielu różnych obszarach podzielonych na kilka kategorii, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Samorząd biorący udział w Rankingu każdego roku w grudniu musi dokonać bilansu minionych 12 miesięcy i wysłać do ZPP raporty ze zrealizowanych działań. Eksperci oceniają je i zgodnie z regulaminem przyznają punkty.

A jak się prezentował Powiat Toruński w poprzednich latach można zobaczyć na poniższym wykresie. Szczegóły Rankingu dostępne na https://www.zpp.pl.

drukuj (Mamy to! 4. Miejsce w Polsce i 1. miejsce w Województwie w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2019!)

  • Wykres

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.