Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Promocja książki Feliksa Stolkowskiego "Pluskowęsy z tamtych lat"

W sobotę 18 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na promocję książki Feliksa Stolkowskiego „Pluskowęsy z tamtych lat”, wydanej nakładem Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Spotkanie pt. "Wspomnienie Pluskowęs" odbędzie się w ramach obchodów 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do wolnej Polski. W programie opowieści regionalisty o pałacu Pluskowęsy i okolicznych wsiach majątku: Pluskowęsach, Zalesiu, Obrębie i Kuczwałach, ze szczególnym uwzględnieniem okresu po odzyskaniu niepodległości.

Autor przybliży także dzieje rodów Kalksteinów, Karnkowskich, Sierakowskich, Ślaskich i Melinów oraz patriotyczne postawy ich przedstawicieli, a także sylwetki postaci związanych z pałacem i społecznością lokalną. Podczas spotkania można będzie zakupić książkę i zdobyć autograf autora.

Promocja książki odbędzie się w sali widowiskowej Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Wstęp wolny.

Zdjęcie http://etnomuzeum.pl/wspomnienie-pluskowes/

drukuj (Promocja książki Feliksa Stolkowskiego "Pluskowęsy z tamtych lat")

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.