Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Podsumowanie akcji „Lato z Polską”

22 października w Senacie odbyło się podsumowanie 11. edycji „Lata z Polską”. Jest nam miło poinformować, że podziękowania dla Powiatu Toruńskiego za udział w akcji z rąk Wicemarszałek Senatu Marii Koc odebrał Wicestarosta Toruński Michał Ramlau. Podczas akcji "Lato z Polską" organizowane są pobyty edukacyjno-integracyjne dla dzieci polskiego pochodzenia z całego świata we współpracy z samorządami lokalnymi w Polsce, które są jednocześnie gospodarzami tych pobytów.

Tutaj szczególne podziękowania należą się dyrektorowi Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży, Piotrowi Janiszewskiemu, który od początku do końca był organizatorem wypoczynku dzieci z zagranicy na terenie powiatu, nie tylko w tej edycji, ale również poprzednich. W tegorocznej edycji projektu na wakacje do kraju przyjechali młodzi ludzie wraz z opiekunami z 33 krajów, m.in. z Ukrainy, Białorusi i Litwy, Kazachstanu, a także Argentyny, Brazylii, Peru, Chile, Paragwaju i Wenezueli. Aby wesprzeć pobyt dzieci w Polsce, powiat obniżył koszty ich zakwaterowania i wyżywienia w internacie przy ZS, CKU w Gronowie. Powiat toruński odwiedziło 40 uczniów z Ukrainy i 30 z Białorusi. Dyrektor Janiszewski wraz z opiekunami dzieci zadbał o to aby nie było czasu na nudę. Głównymi atrakcjami były wycieczki do Torunia, Gdańska, Chełmna, Ciechocinka i Chełmży (tu obowiązkowe zwiedzanie Szkoły Muzycznej i chełmżyńskiej Konkatedry). Dzieci spędzały upalne dni nad jeziorem w Kamionkach i Chełmży, wieczorami wychowawcy organizowali dyskoteki, grilla i wspólne oglądanie polskich filmów. Ponadto gry, zabawy i konkursy. Wierzymy, że wszyscy wrócili do domów z bagażem wspaniałych przeżyć, wspomnień, pamiątek i pod wielkim wrażeniem piękna Polski.

O podsumowaniu akcji więcej przeczytacie na https://www.senat.gov.pl.

Fotorelacja z pobytu dzieci tutaj i tutaj.

Zdjęcia z podsumowania pochodzą ze strony: http://wspolnotapolska.org.pl.

drukuj (Podsumowanie akcji „Lato z Polską”)

  • 2019-10-23 Podziękowanie od Senatu - Lato z Polską (8)
  • 2019-10-23 Podziękowanie od Senatu - Lato z Polską (6)
  • 2019-10-23 Podziękowanie od Senatu - Lato z Polską (1)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.