Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Nowy sprzęt dla toruńskiej drogówki od powiatu toruńskiego

Dzisiaj Starostwo Powiatowe w Toruniu gościło Komendanta Miejskiej Policji w Toruniu, insp. Macieja Lewandowskiego, Prezydenta Mundurowego Klubu Motorowego RP Andrzeja Woźniaka oraz Rzecznika Prasowego KMP mł. asp. Wojciecha Chrostowskiego. Okazją do spotkania było oficjalne przekazanie Komendzie sprzętu zakupionego przez powiat toruński. Zestaw o wartości 12 tys. zł wręczyli: Starosta Toruński Marek Olszewski oraz Wicestarosta Michał Ramlau. W jego skład wchodzi: drugtest 5000, zestaw kaset 8-panelowych do drugtestera, drukarka mobilna do drugtestera oraz alkotest. Przekazany sprzęt umożliwi toruńskiej drogówce przeprowadzanie sprawnych kontroli kierowców na drogach powiatu toruńskiego na okoliczność używania narkotyków czy alkoholu, bez konieczności kierowania na badania. Mobilna drukarka zapewnia natychmiastowy wydruk wyników pomiaru w miejscu przeprowadzenia testu.
Otrzymany przez Komendę DrugTest 5000 to jedno z najnowocześniejszych urządzeń w swojej klasie. Maszyna składa się z systemu pobierania próbek oraz analizatora. Dzięki temu od razu wiadomo, czy badana osoba zażywała narkotyki.

Jak taki drugtest działa? Za pomocą zestawu Dräger DrugTest 5000 w miejscu kontroli pobierana jest próbka, która trafia do analizatora. Badany sam pobiera sobie ślinę do badania. Trwa to około minuty. Następnie osoba ta oddaje zamkniętą kasetę, co zapobiega kontaktowi osoby badającej z próbką śliny. Bezpośrednio po pobraniu próbki rozpoczyna się proces wykrywania potencjalnego zażycia narkotyków. Wystarczy wsunąć kasetę testową oraz wkład do analizatora, aby uruchomić automatyczny proces analizy. Rezultat widoczny jest po kilku minutach na ekranie urządzenia. Wyniki można uzupełnić o dodatkowe informacje z użyciem zewnętrznej klawiatury, można je także zapisać lub wydrukować bezpośrednio z urządzenia, korzystając z przenośnej drukarki.
System wykrywa osiem klas substancji: amfetaminę, benzodiazepiny, delta-9-tetrahydrokannabinol (THC (konopie indyjskie)), kokainę, metamfetaminę, opiaty, metadon, ketaminę.

drukuj (Nowy sprzęt dla toruńskiej drogówki od powiatu toruńskiego)

Galeria zdjęć

  • 2019-10-09 Przekazanie sprzętu dla Policji (1)
  • 2019-10-09 Przekazanie sprzętu dla Policji (5)
  • 2019-10-09 Przekazanie sprzętu dla Policji (6)
  • 2019-10-09 Przekazanie sprzętu dla Policji (9)
  • 2019-10-09 Przekazanie sprzętu dla Policji (11)
  • 2019-10-09 Przekazanie sprzętu dla Policji (12)
  • 2019-10-09 Przekazanie sprzętu dla Policji (17)
  • 2019-10-09 Przekazanie sprzętu dla Policji (18)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.