Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

ASF – spotkanie informacyjne

Główny Inspektorat Weterynarii od dłuższego już czasu informuje nas o kolejnych ogniskach ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. Jest to groźna, zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa świń domowych, świniodzików oraz dzików. W przypadku wystąpienia ASF w stadzie dochodzi do dużych spadków w produkcji: zakażenie przebiega powoli i obejmuje znaczny odsetek zwierząt w stadzie, przy czym śmiertelność zwierząt sięga nawet 100%. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia.

W połowie lipca w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się narada poświęcona ocenie aktualnej sytuacji w zakresie zagrożenia chorobą ASF oraz wprowadzeniu nowych działań profilaktyczno-informacyjnych w obszarze bioasekuracji.

Pokłosiem tej narady było dzisiejsze spotkanie zorganizowane z inicjatywy Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego w budynku Szkoły Muzycznej w Chełmży. Zaproszeni zostali przedstawiciele inspekcji sanitarnych, straży pożarnej, policji oraz gminni koordynatorzy ds. AFS. Główną prelegentką była Dorota Stankiewicz – Powiatowy Lekarz Weterynarii. W swoim wystąpieniu pani Stankiewicz opowiedziała z czym mamy do czynienia, w jaki sposób choroba się rozprzestrzenia i co należy zrobić aby skutecznie ustrzec swoją trzodę przez zarażeniem.

drukuj (ASF – spotkanie informacyjne)

Galeria zdjęć

  • 2019-08-07 Spotkanie w Chełmży w sprawie ASF (2)
  • 2019-08-07 Spotkanie w Chełmży w sprawie ASF (4)
  • 2019-08-07 Spotkanie w Chełmży w sprawie ASF (5)
  • 2019-08-07 Spotkanie w Chełmży w sprawie ASF (6)
  • 2019-08-07 Spotkanie w Chełmży w sprawie ASF (8)
  • 2019-08-07 Spotkanie w Chełmży w sprawie ASF (9)
  • 2019-08-07 Spotkanie w Chełmży w sprawie ASF (10)
  • Plakat 1
  • Plakat

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.