Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Wiktoria Tarkowska VI - SP Młyniec I_1

Rusza 10. Konkurs Plastyczny z cyklu „Mieszkam w ciekawym miejscu”

Rok 2018 stoi pod znakiem Jubileuszy. Obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 20 lat temu powstały samorządy powiatowe, 10 lat temu natomiast po raz pierwszy zaprosiliśmy dzieci i młodzież powiatu toruńskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym z cyklu „Mieszkam w ciekawym miejscu”.
Już od lat zatem, jesienią skrzynka pocztowa Starostwa pęka w szwach, bo wypełniają ją koperty pełne prac nadsyłanych na Konkurs. Przez ten czas dzieci biorące w nim udział, ich nauczyciele, rodzice, członkowie Komisji Konkursowej, a także członkowie władz powiatu – co roku odkrywają jak ciekawe są miejsca, w których mieszkają i jak bogata jest ich historia. Wydział Promocji i Rozwoju każdego roku nakłania do spojrzenia na nasz powiat z innej strony i odkrycia kolejnej jego twarzy – która okazuje się nie mniej interesująca niż poprzednie! Tym razem dla upamiętnienia ważnych wydarzeń 1918 roku i ich następstw, to właśnie odzyskanie przez Polskę niepodległości będzie tematem przewodnim tegorocznego konkursu.
Jak co roku możemy liczyć na nasze niezawodne Jury. Pracownicy Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu wyłonią zwycięskie prace w trzech przedziałach wiekowych: dla uczniów klas 0-III, IV-VI oraz dla klas VII i VIII szkół podstawowych, którzy będą oceniani wraz z III klasami gimnazjów. Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Nagrody otrzymają zarówno zwycięzcy, jak i najbardziej aktywne placówki oraz opiekunowie. Konkurs rozpoczyna się 3 września 2018 r. Na prace, przygotowane według wskazówek załączonego regulaminu – nadesłane pocztą lub dostarczone bezpośrednio do Starostwa Powiatowego – czekamy do 28 września 2018 r. W załączeniu regulamin wraz z kartą zgłoszenia i metryczką.
Wszystkie dzieci oraz ich opiekunów zachęcamy do zgłębienia wiedzy o wydarzeniach 1918 roku oraz ludziach i miejscach z terenów naszego powiatu związanych z odzyskaniem niepodległości. Atrakcyjne nagrody czekają!
Szczegółowych informacji udziela p. Agnieszka Niwińska (rzecznik@powiattorunski.pl, 56/662 88 52).

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Dzień 21 czerwca dniem wolnym od pracy dla Starostwa Powiatowego w Toruniu