Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • -
  [treść archiwalna]

W DPS w Browinie inwestycje ruszyły pełną parą

Już w maju 2018 roku mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Browinie będą mieli do dyspozycji nowy łącznik, który poprzez ułatwienie wszystkim przemieszczania się pomiędzy budynkami DPS poprawi komfort życia oraz warunki pracy.

Podopieczni Domu czekają także na no­woczesną i funkcjonalną kuchnię oraz jadalnię. To jednak nie wszystko. Cały budynek Domu zostanie ocieplony oraz wyposażony w nowoczesny system pomp ciepła z odnawialnymi źródłami energii.

To jedna z ważniejszych inwestycji powia­tu w najbliższym półroczu. Obecnie trwają prace nad stworzeniem kuchni pozbawio­nej barier architektonicznych oraz prze­stronnej jadalni, w której mieszkańcy będą gromadzić się na posiłkach. Równolegle trwają też prace przy budowie łącznika, który ułatwi wszystkim przemieszczanie się na terapię zajęciową i rehabilitacje, a także służyć będzie jako miejsce spotkań i spędzania wolnego czasu. Pierwszych efektów prac należy spodziewać się już w grudniu. Kolejnym etapem robót budow­lanych będzie przebudowa I piętra oraz budowa sali gimnastycznej i pomieszczeń do terapii. Na koniec harmonogram robót zakłada montaż pomp ciepła i docieplenie obiektu.

Realizacja tak dużej inwestycji możli­wa jest dzięki pozyskaniu 450 tys. zł dofi­nansowania z Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze środków Pań­stwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i kolejnych 1,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regional­nego. Powiat dokłada do przedsięwzięcia ze swojego budżetu ponad 1,9 mln zł.

Postępy prac budowlanych oceniali powiatowi radni w czasie wyjazdowego posiedzenia komisji Rady Powiatu Toruńskiego.

  [treść archiwalna]

Galeria zdjęć

 • -
 • -
 • -
 • DSCF0029
  [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.