Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

    [treść archiwalna]

I po Śniadaniu…

Każdego roku na początku czerwca, przestrzeń średniowiecznego miasta pokrywa się setkami metrów kwadratowych soczystej trawy.

Tym razem 3 czerwca 2017 r. rodzinny ekologiczny piknik oraz jarmark naturalnej żywności i rękodzieła odbył się na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.

„Śniadanie na Trawie zorganizowane przez Pracownię Zrównoważonego Rozwoju z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska obyło się po raz 10!

Tegoroczna jubileuszowa edycja odbyła się w ramach Święta Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Partnerem pikniku „ Śniadanie na Trawie” był Starosta Toruński.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska to najważniejsza i najszerzej obchodzona inicjatywa na rzecz naszej planety. Podejmowane tego dnia działania mają uświadamiać istniejące problemy i zachęcać ludzi do ich rozwiązywania. Udział w inicjatywie może wziąć każdy: wystarczy np. posprzątać okolicę, posadzić drzewa czy pojechać do pracy rowerem, a nie autem.

Miłośnicy piknikowania, zabawy na trawie i ekologicznego trybu życia rozpoczęli sobotni dzień śniadaniem z płatkami Nestle i drożdżówkami, przy muzyce w wykonaniu Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego. Tematem przewodnim Śniadania był… Rok Rzeki Wisły i Drzewa w Mieście. Koncepcja zabawy nie różniła się od poprzednich odsłon imprezy, której motywem przewodnim jest Ekologia.

Wśród różnych piknikowych atrakcji stoisko Powiatu Toruńskiego cieszyło się ogromną popularnością. Pracownicy Wydziału Środowiska przygotowali liczne konkursy ekologiczne z nagrodami, podczas których uczestnicy pikniku mogli wzbogacić swoja wiedzę przyrodniczą.

Dzięki wspaniałej pogodzie barwy Powiatu Toruńskiego przyciągały rzesze zwiedzających. Na piknik wrócimy za rok! Zapraszamy wszystkich, którym śniadanie na trawie lepiej smakuje.

                                                                                                          Joanna Wantowska

                                                                                                          Wydział Środowiska

komentarze (0) (I po Śniadaniu…)

    [treść archiwalna]

Galeria zdjęć

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.