Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

    [treść archiwalna]

Weekend z PTTK

3 czerwca (sobota) 2017 roku Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta oraz okolic do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo-pieszej z popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie uczestników o godz. 10.30 na starej pętli MZK w rejonie skrzyżowania ulic: Pawiej i Wybickiego. Trasa wędrówki będzie wiodła: z Wrzosów, przez Barbarkę, Stawy Przysieckie, na Bielany. Jej długość wyniesie około 10 km. Wycieczką będzie kierował Feliks Paraszkiewicz.

Olek - osada  leśna z leśniczówką leżąca nad Strugą Łysomicką. Olek wzmiankowany był w 1682 roku jako dawny majątek rycerski. W 1727 roku właścicielem majątku był Hube a na początku XIX wieku Albert Pohl. W 1852 roku do majątku została przyłączona osada Chorab. Od 1889 roku Olek należał do Torunia. Ciekawostki krajoznawcze: w pobliżu skrzyżowania pomnik przyrody 2 głazy narzutowe (obwód 410 – 780cm , wysokość 90 – 140cm). Przy strudze mogiła harcerzy zamordowanych na drodze Leszcz – Olek przez hitlerowców. Dla zatarcia śladów mordu Niemcy przewieźli zwłoki w miejsce gdzie znajduje się pamiątkowa tablica. Po drugiej stronie strugi schron żelbetonowy z 1944 roku wzniesiony przez Niemców. Obok drogi asfaltowej prowadzącej do leśniczówki głaz narzutowy o obwodzie 700cm i wysokości 170cm będący pomnikiem przyrody nieożywionej.

Również w sobotę 3 czerwca  2017 r. Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu wspólnie z Klubem Imprez na Orientację „Skarmat” i Urzędem Miasta Torunia, przy współudziale Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” w Toruniu  i Fundacji „Inter Star”, zapraszają  do udziału w „XIV Festynie Imprez na Orientację' 2017”. W ramach festynu zostaną przeprowadzone 2 imprezy z mapą „XIII Wiosenne Harce z Mapą” oraz „XIV Szprycha Skarmatu”. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla turystów pieszych w czterech kategoriach SZ – prosta trasa dla grup z opiekunami, bez ograniczeń wiekowych i liczby osób w drużynie, TP – dla początkujących, TT – nieco trudniejsza, Druga impreza dla uczestników na rowerach w dwóch kategoriach: TO – otwarta bez żadnych ograniczeń (dla zespołów nieletnich z dorosłymi opiekunami) i TS – dla seniorów (osoby pełnoletnie, zespoły 2 - 3 osobowe). Festyn InO będzie odbywał się na  terenie  placu zabaw „Piernikowe Miasteczko” w Toruniu przy ul. Podmurnej 62/68. Warunkiem wzięcia udziału w imprezach jest zgłoszenie udziału w siedzibie Oddziału Miejskiego  PTTK, przy ul. Piekary 41 (telefon 56- 622-29-21) . Kierownikiem imprezy  będzie Martyna Hajdas, a sędzią głównym przodownik imprez na orientację PTTK  Wojciech Kluska.

W niedzielę 4 czerwca 2017 r. Oddział Miejski PTTK w Toruniu, Klub Turystyki Kolarskiej "Przygoda" wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Kopernik" organizuje wycieczkę rowerową do Silna. Zbiórka na parkingu przy Markecie OBI przy ul. Szosa Lubicka w Toruniu o godzinie 10.00. W programie wizyta w stadninie koni, posiłek turystyczny Przy Złotej Wyspie w Złotorii oraz konkursy sprawnościowe. Długość trasy ok. 30 km. Udział w wycieczce może wziąć każdy, kto posiada sprawny rower i niezbędną kondycję, dzieci i młodzież poniżej 18 lat mogą wziąć udział pod opieką osoby dorosłej. Wycieczkę poprowadzą Hanna Ruszkowska i Waldemar Wieczorkowski.

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.