Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

    [treść archiwalna]

Drogi rowerowe tematem konsultacji i spotkań partnerów

W przypadku poważnych inwestycji realizowanych w szerokiej współpracy, przed wbiciem łopaty w ziemię niezbędne jest przemyślenie, przedyskutowanie i uzgodnienie wszystkich szczegółów.

Temu właśnie służą liczne spotkania partnerów projektu budowy powiatowych dróg rowerowych i konsultacje z mieszkańcami gmin i miejscowości, przez które przebiegać będą nowe trasy.

8 maja 2017 r., w Starostwie Powiatowym w Toruniu spotkali się wójtowie, przedstawiciele gmin powiatu toruńskiego, członkowie Zarządu wraz z panią Skarbnik powiatu toruńskiego Danutą Jabłońską-Drążela, a także przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu oraz Departamentu Infrastruktury Drogowej i Bezpieczeństwa Ruchu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Tematem spotkania było omówienie przeznaczenia dodatkowych środków przesuniętych z innych obszarów ZIT, właśnie na drogi rowerowe. Partnerzy mieli także uzgodnić podział ról w tym dodatkowym przedsięwzięciu. Konieczne było także wypracowanie odpowiedzi na pytanie, jak ścieżki rowerowe wybudowane za dodatkowe środki finansowe będą się zazębiać z podstawowym pakietem 7 zadań (składają się na niego trasy: Osiek nad Wisłą–Mazowsze, Złotoria–Lubicz, Toruń–Cierpice, Toruń–Górsk, Różankowo–Turzno, Nawra–Sierakowo oraz Leszcz–Kończewice).

11 kwietnia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Mazowszu, 9 maja w Urzędzie Gminy Czernikowo i 15 maja w Daglezjowym Dworze w Sąsiecznie zaprezentowano projekt drogi rowerowej Osiek nad Wisłą–Sąsieczno–Zimny Zdrój–Czernikowo–Mazowsze, z odgałęzieniem do Obrowa.

Po omówieniu szczegółów dotyczących inwestycji, Starosta Mirosław Graczyk, koordynator projektów rowerowych powiatu Mirosław Nawrotek oraz przedstawiciele projektantów – firmy Znak Gdańsk oraz Biura Projektowego z Lubienia Kujawskiego – odpowiadali na pytania i wyjaśniali wątpliwości. Mieszkańcy miejscowości, przez które poprowadzi nowy szlak, pytali m.in. o parametry nowej drogi rowerowej czy o szerokość pasa drogowego, który będzie zajmowany na gruntach prywatnych. Organizatorzy spotkań podkreślali znaczenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy – dzięki oddzieleniu ścieżek od jezdni – mogą, nie narażając się na potrącenie przez samochód, dotrzeć do pracy, szkoły, sklepu czy kościoła.

Żywe zainteresowanie mieszkańców powiatu udziałem w konsultacjach dotyczących dróg rowerowych sprawiło, że planowane są kolejne spotkania. Informacje o nich będą pojawiać się sukcesywnie na stronie www.powiattorunski.pl oraz na powiatowym profilu na facebooku www.facebook.com/PowiatTorunski/.

    [treść archiwalna]

Galeria zdjęć

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.