Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • ptasia grypa - zasady
    [treść archiwalna]

Ptasia grypa w Kruszwicy!

W minionym tygodniu wykryto wirusa ptasiej grypy w gminie Kruszwica (powiat inowrocławski), a dokładniej w hodowli liczącej 41 kur. Przypadek dotyczy wirusa HPAI podtypu H5N8. Taka sytuacja wymusza określone działania i zachowania hodowców oraz właścicieli stad drobiu. W związku z tym Wojewoda Kujawsko-Pomorski, na wniosek Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, wydał rozporządzenie, określając w nim tzw. obszary:

  • zapowietrzony (o promieniu 3 km wokół ogniska) – wszystkie ptaki z tej strefy muszą zostać wybite,
  • zagrożony (o promieniu około 10 km).

Aktualne informacje dotyczące grypy ptaków na terenie kraju znajdują się na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii www.wetgiw.gov.pl.  

Wszystkim hodowcom drobiu oraz właścicielom przydomowych stad polecamy zapoznać się z rozporządzeniem Nr 1 z dnia 24 lutego 2017 r. Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie określenia miejsca wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz wyznaczenia obszaru zapowietrzonego i zagrożonego wystąpieniem tej choroby, jak także sposobu oznakowania tych obszarów oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tych obszarach.

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.