Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Konkurs plastyczny - prace z VII edycji
    [treść archiwalna]

Rusza kolejna edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w ciekawym miejscu..."

Starostwo Powiatowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież powiatu toruńskiego do udziału w VIII już edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego z cyklu „Mieszkam w ciekawym miejscu”.

Konkurs wpisał się już na stałe w jesienny kalendarz wydarzeń powiatowych – wysoki poziom, zróżnicowana tematyka, profesjonalne Jury i ciekawe nagrody powodują, że na kolejne edycje konkursu co roku nadchodzą setki prac! Powiat stara się wykorzystywać ten niezwykły potencjał dzieci i młodzieży – najciekawsze prace eksponujemy na wystawie pokonkursowej oraz w galerii na stronie internetowej powiatu. Niektóre stały się inspiracją do tworzenia materiałów promocyjnych. Rysunki nadesłane w zeszłym roku posłużyły jako ilustracje do powstającego wydawnictwa „Bajki i legendy powiatu toruńskiego”, które właśnie jest w druku i lada moment ujrzy światło dzienne. W tym roku chcemy zachęcić dzieci, młodzież oraz ich artystycznych opiekunów do podróży w czasie pod hasłem „Podobno kiedyś tutaj…” i odkrywania miejsc, ludzi, zwyczajów czy zdarzeń, których już dzisiaj nie ma – ale fakt, że istniały oraz ich wspomnienie stanowi element naszego kulturowego dziedzictwa. Aby starania odkrywców przeszłości nie poszły na marne każda praca winna być opatrzona krótkim opisem tego, co przedstawia.

Jak co roku Jury wyłoni zwycięskie prace w trzech przedziałach wiekowych: dla uczniów klas 0-III oraz IV-VI szkół podstawowych i dla gimnazjów. Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Nagrody otrzymają zarówno zwycięzcy, jak i najbardziej aktywne placówki i opiekunowie. Konkurs rozpoczął się 5 października 2016 r. Na zgłoszenia udziału w konkursie czekamy do 20 października 2016 r. a na prace, przygotowane według wskazówek załączonego regulaminu – nadesłane pocztą lub dostarczone bezpośrednio do Starostwa Powiatowego – do 5 listopada 2016 r. Poniżej do pobrania regulamin Konkursu wraz z kartą zgłoszenia i metryczką.

Wszystkie dzieci oraz ich opiekunów zachęcamy do odkrywania zatartych już śladów ciekawej historii powiatu. Atrakcyjne nagrody czekają!

Szczegółowych informacji udziela p. Agnieszka Niwińska (rzecznik@powiattorunski.pl, 56/662 88 52).

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.