Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Skoła Podstawowa w Pigży
    [treść archiwalna]

Poszukiwania przyszłych olimpijczyków

We wrześniu 2016 r. Toruński Klub Curlingowy wyruszył na poszukiwania młodych talentów. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zawodnicy tego klubu odwiedzili sześć szkół (w Toruniu i w Pigży), w tym trzy podstawówki i trzy gimnazja. Swój ukochany sport prezentowali z pomocą gry kurling, która imituje prawdziwą curlingową rozgrywkę i przeznaczona jest do prezentacji w halach. Co było podstawą tych zajęć?

- Przede wszystkim chcieliśmy zapoznać dzieci z curlingiem - mówi Bartosz Jakubowski, prezes Toruńskiego Klubu Curlingowego. - Większość z nich nigdy nie słyszała o tym sporcie, dlatego musieliśmy zaprezentować podstawowe zasady i powiedzieć, na czym on w ogóle polega curling. Pokazywaliśmy sprzęt (kamień, szczotkę i buty),  ale największe zainteresowanie budzi oczywiście gra w kurling. Ta miniaturowa wersja pozwala dobrze zobrazować najbardziej istotne elementy curlingu, a co najważniejsze - dostarcza równie dużo emocji. Liczymy na to, że ten entuzjazm po zajęciach przełoży się na ilość chętnych do trenowania w sekcji juniorskiej. Dodam, że cały projekt był dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zapisy do sekcji juniorskiej Toruńskiego Klubu Curlingowego już ruszyły. Zarejestrować się można, wypełniając formularz na stronie curling.torun.pl/junior. W październiku odbędzie się spotkanie organizacyjne, a od listopada ruszą treningi. Przedstawiciele klubu zapewniają, że warto spróbować, bo ten sport wszechstronnie rozwija nie tylko od strony fizycznej, ale zmusza też do strategicznego myślenia i kładzie duży nacisk na zasady fair-play i zdrowego współzawodnictwa.

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.