Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Zjazd rodzin w DPS w Browinie
  [treść archiwalna]

Zjazd Rodzin w DPS w Browinie i biesiada w DPS w Pigży na zakończenie lata

14 września 2016 r. na terenie DPS w Browinie odbył się coroczny Zjazd Rodzin. Imprezę otworzyła Dyrektor Anna Woźniak-Margol witając wszystkich zebranych i życząc im udanej zabawy oraz miłego spędzenia czasu z bliskimi. Wśród zaproszonych gości byli Radni Powiatu Agnieszka Janiaczyk-Dąbrowska i Wiesław Kazaniecki, Wicestarosta Toruński Andrzej Siemianowski oraz proboszcz Wiesław Roczniak. Dzień rozpoczął się słodkim poczęstunkiem, później serwowano sałatkę warzywną, a na obiad była pyszna grochówka z parówką i chlebem. Na stoisku ze swojskim jadłem można było skosztować chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Wśród przygotowanych atrakcji były zabawy integracyjne i występy artystyczne, podczas których mogliśmy podziwiać zdolności oraz umiejętności mieszkańców, m.in występ muzyczny zespołu „Browinki”, skecz w wykonaniu Czesława Gondowicza pt. „A tam cicho być…” oraz twórczość Waldemara Cieślaka. Dużą atrakcją był pokaz cyrkowy dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Kończewicach. Dodatkowo zaprezentowana została wystawa twórczości rękodzielniczej mieszkańców Domu i projekcja zdjęć z życia DPS. Do wglądu wyłożona była kronika z możliwością pamiątkowego wpisu oraz wydawana gazetka „Nowinki z Browinki”.

Na zakończenie imprezy Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie oraz udaną zabawę, zapraszając tym samym do wzięcia udziału w planowanym na przyszły rok kolejnym Zjeździe Rodzin.

Dodatkowo w odpowiedzi na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej z Pigży grupa mieszkańców z DPS w Browinie uczestniczyła w integracyjnej biesiadzie plenerowej mieszkańców obu DPS i Środowiskowego Domu Samopomocy Powiatu Toruńskiego. Impreza odbyła się 13 września 2016r. Każdy uczestnik pikniku został ugoszczony kawą i ciastem, później pysznym ciepłym poczęstunkiem. Nie zabrakło również atrakcji: przygrywała muzyka na żywo, przeprowadzane były liczne konkursy, tańce itp. Integracja ta przyniosła zamierzony cel. Wszyscy uczestnicy biesiady odjechali do swych domów we wspaniałych humorach mając w rękach słodkie nagrody. Każda placówka otrzymała pamiątkowy wianek i podziękowanie.

  [treść archiwalna]
 • Zakończenie lata DPS w Pigży
 • Zakończenie lata DPS w Pigży
 • Zakończenie lata DPS w Pigży
 • Zakończenie lata DPS w Pigży
  [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.