Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Centrum Edukacji Młodzieży Górsk
    [treść archiwalna]

Uroczystości 1050 lat Chrześcijaństwa w Polsce

Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku zaprasza na Uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski w Powiecie Toruńskim. Odbędą się one w dniach 22 i 23 czerwca 2016 roku. Współorganizatorami są: Dekanat Bierzgłowski (9 Parafii) oraz Gmina Zławieś Wielka.

22 czerwca (środa) o godzinie 19.00 odbędzie się program artystyczno-patriotyczny w wykonaniu chóru Copernicus z Torunia.

23 czerwca (czwartek) o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku, której będzie przewodniczył J. E. ks. Bp Józef Szamocki z Torunia. Do udziału w uroczystościach zaproszone zostały gminy powiatu toruńskiego oraz dzieci i młodzież z okolicznych szkół, a także dorośli z całego powiatu.

W Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku będzie można ponadto zwiedzić: nowoczesne Muzeum Multimedialne o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, Muzeum Regionalne (zbiory ludowe z regionu), wystawę pt. „Dobro” w ujęciu dzieci według hasła „Zło dobrem zwyciężaj”, wystawę o ks. kard Stefanie Wyszyńskim – Prymasie Tysiąclecia, największy fresk w Polsce według Jana Matejki „Zaprowadzenie chrześcijaństwa (966-2016) autorstwa Bogdana Ziółkowskiego, salę im. Marianny Popiełuszko – honorowego obywatela woj. kujawsko-pomorskiego, Matki ks. Jerzego Popiełuszki, salę im. Jana Pawła II i Wielkich Polaków, obiekty Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki, zabytkowy kościół parafialny w Górsku z 1614 roku, Krzyż – pomnik w lesie w Górsku – miejsce uprowadzenia ks. Jerzego Popiełuszki, galerię fotografii Marianny Popiełuszko. Zwiedzanie wszystkich obiektów jest bezpłatne.

Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku

ul. ks. B. Markiewicza 10

87-134 Górsk

tel. 789 355 099 lub 507 932 361

mail: np29@wp.pl

www.gorsk.org.pl

oraz https://www.facebook.com/cem.gorsk

 

Przewidywany program Uroczystości:

22 czerwiec 2016 (środa)

19.00 Program artystyczno-patriotyczny w wykonaniu chóru Copernicus z Torunia

23 czerwca 2016 (czwartek)

11.00 Uroczysta Msza św. z odnowieniem Chrztu św., pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Józefa Szamockiego, podczas Mszy śpiewa Chór Copernicus, zagra młodzieżowa orkiestra dęta z Rzęczkowa

12.30 Poświęcenie fresku „Zaprowadzenie Chrześcijaństwa” według Jana Matejki

13.00 Koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej

14.00 Zwiedzanie w grupach z przewodnikami do godziny 17.00:

1. Sali Wielkich Polaków z freskiem „Zaprowadzenie Chrześcijaństwa”

2. Muzeum multimedialnego o bł. ks. J. Popiełuszce

3. Muzeum Regionalnego w Górsku

4. Obiektów Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku oraz sali im. Marianny Popiełuszko

Zwiedzanie wystaw bez przewodników:

1. Wystawy „Dobro” w ujęciu dzieci

2. Wystawy o ks. kard. S. Wyszyńskim- Prymasie Tysiąclecia

3. Zwiedzanie małego ZOO

14.00 Poczęstunek – grochówka, kawa, herbata, napoje zimne na zewnątrz (ogólnodostępny), obiad dla gości specjalnych w świetlicy

17.00 Występ zespołów ludowych w sali teatralnej w Centrum Edukacji

18.00 Msza św. z odnowieniem Chrztu św. (kościół parafialny w Górsku)

Istnieje możliwość zaprezentowania większej ilości przedstawień, występów z gmin, parafii, szkół – Centrum czeka na propozycje i inicjatywy.

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.