Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Psocińce, rozwesołki i inne wiersze

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie z gminnymi bibliotekami publicznymi od wielu lat organizuje cykliczny konkurs na interpretację wierszy, skierowany do najmłodszych mieszkańców powiatu toruńskiego. W tym roku gospodarzem powiatowego finału konkursu była filia Biblioteki Samorządowej w Skąpem. Młodzi aktorzy zaprezentowali wiersze trzech polskich poetek, których okrągłe jubileusze obchodziliśmy w tym roku: Joanny Papuzińskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny i Danuty Wawiłow. Niezwykle barwne i kreatywne wystąpienia uczestników konkursu wprowadziły widownię w niepowtarzalny świat dziecięcych wierszy.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Interpretacje wierszy podobały się zarówno publiczności jak i jury, które przyznało aż 10 nagród. Trzy równorzędne I miejsca zajęli: Róża Cychowska z SP w Złejwsi Wielkiej, Marcel Moszczyński z SP w Grębocinie i Tobiasz Wiśniewski z SP nr 5 w Chełmży. II miejsca przypadły ex aequo czterem osobom: Julii Kurek z SP w Łysomicach, Janowi Olszewskiemu z SP w Osieku nad Wisłą, Marcie Wielewickiej z SP w Złotorii oraz Vanessie Wierzbowskiej z SP w Młyńcu.
Trzy równorzędne III miejsca zajęli: Agata Gołembiewska z SP nr 5 w Chełmży, Tymon Lewandowski z SP w Osieku nad Wisłą i Marcelina Radtke z SP nr 5 w Chełmży. Laureaci i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Toruniu.

Poezja dla dzieci rozwija wyobraźnię, działa na emocje, pomaga poznać świat, potrafi też śmieszyć i bawić. Prezentowane przez dzieci wiersze Joanny Papuzińskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny i Danuty Wawiłow pokazały, że ich twórczość dla najmłodszych jest ponadczasowa. Dziś, tak jak dawniej, zaraża najmłodszych ciekawością świata, fantazją i humorem. Jest też doskonałą inspiracją do występów na scenie. Interpretacje takich wierszy jak: „Kim ja tu będę”, „Czarna jama”, „Daktyle”, " Jak wygląda wiatr", „Na wystawie”, ”Jak tu ciemno”, „Rupaki”, „Moja siostra królewna” przyniosły wiele radości, zarówno małym artystom, jak i publiczności.

drukuj (Psocińce, rozwesołki i inne wiersze)

    [treść archiwalna]

Galeria zdjęć

  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze
  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze (5)
  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze (4)
  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze (3)
  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze (2)
  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze (1)
  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze (11)
  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze (10)
  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze (9)
  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze (8)
  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze (7)
  • Psocińce, rozwesołki i inne wiersze (6)
    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.