Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Logo PTTK
    [treść archiwalna]

Wycieczki z PTTK

„43 Rajd Barbórkowy im. Czesława Szatko”
W sobotę 8 grudnia 2018 r. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu wspólnie z firmą Geofizyka Toruń Spółka z o.o. oraz Urzędem Miasta Toruń zapraszają po raz 43. na „Rajd Barbórkowy im. Czesława Szatko”. Na początku imprezy młodzi turyści pokonają krótką trasę pieszą do siedziby firmy przy ul. Chrobrego. Z miejsca zbiórki, którą wyznaczono o godz. 9.30 przy skrzyżowaniu Trasy Raczkiewicza z ul. Legionów, pokonają 4,5 km trasę: Trasa Raczkiewicza (dąb szypułkowy) – Legionów – Pomnik Artylerzysty – Cmentarz Garnizonowy – ul. Grudziądzka – Bażyńskich – ul. Batorego – Młyn Richtera – ul. Łokietka – Trasa Raczkiewicza – ul. Chrobrego – Geofizyka. Po przybyciu do stołówki zakładowej, na uczestników będą czekali górnicy naftowi w galowych mundurach. Pracownicy Geofizyki opowiedzą dzieciom i młodzieży o tradycjach i elementach munduru galowego oraz o pracy związanej z górnictwem naftowym. W programie imprezy zostały zaplanowane konkursy: konkurs plastyczny związany z zawodami, których patronem jest św. Barbara, konkurs na rzeźbę górnika oraz konkurs na wyklejankę związaną z działalnością firmy Geofizyka S.A. Uczestnicy rajdu skosztują tradycyjnej na tej imprezie zupy pomidorowej. Pod koniec imprezy odbędzie się podsumowanie i wręczenie nagród dla zwycięzców poszczególnych konkursów, ufundowanych przez sponsorów. Komandorem imprezy będzie Agnieszka Staniszewska.
Wycieczka piesza z cyklu „Zwiedzamy Twierdzę Toruń”

Natomiast w niedzielę 9 grudnia Komisja Opieki nad Zabytkami Oddziału Miejskiego PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza „Miłośników Twierdzy Toruń” na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Zwiedzamy Twierdzę Toruń”. Tym razem przypomnimy miłośnikom turystyki militarnej miejsca i okoliczności związane z historią powstania Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej Polskiej w Toruniu umiejscowionej w międzywojniu w naszym mieście. Spotkanie uczestników wyznaczono na przestanku MZK przed dworcem kolejowym PKP Toruń Główny o godz. 10.00. Trasa wędrówki i zwiedzania miasta przebiegała będzie: od ul. Dybowskiej, dalej mostem im. J. Piłsudskiego do ul. Fredry, następnie do portu rzecznego i później na Skwer Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. Spotkanie zakończy się w Domu Eskenów – Muzeum Historii Torunia przy ul. Łaziennej 16. Wycieczkę poprowadzi instruktor opieki nad zabytkami PTTK Marian Rochniński.
Opracował Henryk Miłoszewski

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.