Treść strony

• -
    [treść archiwalna]

Henryk Zatorski Mistrzem Chełmżyńskiej Ligi Baśki

17.06.2017 r., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbył się X i zarazem finałowy turniej „Chełmżyńskiej Ligi Baśki”. O miano najlepszego gracza walczyło 35 zawodników, między innymi z: Chełmży Torunia, Kamionek, Brzozówki, Gronowa, Orzechowa i Mirakowa. Wszystkich graczy przywitał Burmistrz Chełmży – Jerzy Czerwiński. Głos również zabrał radny powiatu toruńskiego – Dariusz Meller. Rozegrano 4 rundy po 40 rozdań.

Zwycięzcą X turnieju został Jerzy Gilar (Gronowo) osiągając wynik 18 pkt.. Na II miejscu uplasował się Jan Nowacki (As Pik Chełmża) z dorobkiem 16 punktów, a III miejsce zajął Marian Rutka (AS PIK Chełmża), uzyskując także 16 punktów.

Zwycięzca rywalizacji w klasyfikacji generalnej został wyłoniony dopiero w ostatniej rundzie rozgrywek. Mistrzem Chełmżyńskiej Ligi Baśki w sezonie 2016/2017, został Henryk Zatorski ( AS PIK Chełmża) z rekordowym wynikiem 117 punktów. Nagrodą główną był puchar i mikser. II miejsce zajął Roman Tietz (As Pik Chełmża), który skompletował 113 punktów. Trzecim graczem został Edmund Kurzawski (AS PIK Chełmża) - 107,5 punktów. Kolejne miejsca zajęli: Jan Nowacki, Kazimierz Donarski i Edward Dąbrowski. W sumie, w rozgrywkach wzięło udział 47 graczy.

Dodatkowo rozegrano turniej „pocieszenia” pod nazwą Ekspress Baśka, składający się z 2 rund po 16 rozdań w 16 minut. Brało w nim udział 16 najlepszych graczy ligi. Wygrał Roman Tietz przed Józefem Pieńczewskim i Zbigniewem Kucharzewskim.

Klub AS PIK podziękował wszystkim sponsorom, dzięki którym mógł przygotować Chełmżyńską Ligę Baśki. Szczególne gorące podziękowania klub składa panu Jerzemu Czerwińskiemu Burmistrzowi Chełmży oraz Zarządowi Starostwa powiatu toruńskiego. Członkowie klubu dziękują również Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, w tym Chełmżyńskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji spotkań klubowych i turniejów.

Zapraszamy na XI Mistrzostwa Chełmży w Baśkę, które odbędą się w ramach Dni Chełmży, 23.07.2017 r. od godz. 13:00, w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury.