Treść strony

• Bartek Grabowski - Mistrz Polski Juniorów młodszych
    [treść archiwalna]

Włókniarz na medal

11-14 lipca 2016 r. w Poznaniu zawodnicy naszego klubu wystartowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów w Poznaniu osiągając najlepsze rezultaty od 14 lat i zarazem jedne z najlepszych w blisko siedemdziesięcioletniej historii Włókniarza.

Bartosz Grabowski został Mistrzem Polski w konkurencji K-1 500 m juniorów młodszych. Natalia Jarosz i Julia Górska zostały Mistrzyniami Polski w konkurencji dwójek K-2 3000 m juniorek młodszych, a także wraz z Małgorzatą Zdrojewską i Weroniką Wesołowską zdobyły srebrne medale w konkurencji czwórek K-4 500 m. Czwarty medal dla Włókniarza, tym razem brązowy wywalczyła Marta Pawełek w rywalizacji juniorek K-1 5000 m.

W sumie zdobyliśmy 4 medale (2złote, 1srebrny, 1 brązowy) i 47 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego, co przełożyło się na ósme miejsce w Polsce w klasyfikacji drużynowej w Olimpiadzie Młodzieży!!!