Treść strony

• -
    [treść archiwalna]

X Mistrzostwa Chełmży w Baśkę rozstrzygnięte

Z okazji XXXVI Dni Chełmży, 24 lipca 2016 r., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, rozegrane zostały X Mistrzostwa Chełmży w Baśkę, o Puchar Radnego Powiatu Toruńskiego – Dariusza Mellera, fundatora głównych nagród. Dodatkowo klub AS PIK ufundował dla najlepszych graczy nagrody rzeczowe. Zawody otworzył Dariusz Meller . W turnieju wzięło udział 76 graczy. Oprócz reprezentantów klubu AS PIK i graczy z Chełmży, do stołu zasiedli zawodnicy min. z Gniewa, Skinic, Grzywny, Brus, Rytla, Brzozówki, Chojnic, Czerska, Sztumu. Rozegrano  4 rundy po 40 rozdań. Tegorocznym  Mistrzem Chełmży został Marian Rutka (Brzozówka) uzyskując 16 punktów. Drugie miejsce zajął Stefan Smoliński ze Sztumu (16 pkt.). Na trzecim miejscu uplasował się Józef Olak z Mikołajek (16 pkt.) O zwycięstwie zadecydowały małe punkty. Nagrody zdobyli również w kolejności od czwartego do dziesiątego miejsca, gracze: Stanisław Witczak (Toruń), Roman Rzymski (AS PIK Chełmża) Andrzej Mielke (Luzino), Franciszek Kortas (Czersk), Jerzy Wesołowski (Jasna), Marcin Kania (Więcbork), Edward Grabowski (Chełmża), Pięciogodzinne zmagania     w miłej  i sympatycznej atmosferze zakończyło wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych zawodników. Główna nagroda to mikrofalówka i nagroda finansowa. Organizatorem turnieju byli: Klub AS PIK z Chełmży, PiMBP- Chełmżyński Ośrodek Kultury,. Sponsorzy: Piekarnia TRADYCJA,  Sklep TYGRYSEK, Firma  MYCENTER. Impreza dotowana była przez  Starostwo Powiatowe w Toruniu.