Treść strony

• Liga Baśki
    [treść archiwalna]

Lech Orłowski Mistrzem Chełmżyńskiej Ligi Baśki

18.06.2016 r., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbył się X i zarazem finałowy, turniej „Chełmżyńskiej Ligi Baśki”. O miano najlepszego gracza walczyło 33 zawodników, m.in. z: Chełmży Torunia, Kamionek, Brzozówki, Grzywny, Orzechowa i Mirakowa. Wszystkich graczy przywitał Wiceburmistrz Chełmży – Marek Kuffel. Rozegrano 4 rundy po 40 rozdań. Zwycięzcą X turnieju został Zbigniew Kucharzewski (Chełmża) osiągając wynik 16 pkt. Na II miejscu uplasował się Krzysztof Łukaszewicz (Toruń) z dorobkiem 13,5 punktów, a III miejsce zajął Piotr Szutkowski (AS PIK Chełmża), uzyskując 12,5 punktów. Zwycięzca rywalizacji w klasyfikacji generalnej został wyłoniony dopiero w ostatniej rundzie rozgrywek. Mistrzem Chełmżyńskiej Ligi Baśki w sezonie 2015/2016 został Lech Orłowski z klubu AS PIK Chełmża z rekordowym wynikiem 101,5 punktów. Nagrodą główną był puchar i kuchenka mikrofalowa. II miejsce zajął Zbigniew Kucharzewski (Chełmża), który skompletował 99,5 punktów. Trzecim graczem został Grzegorz Poznański (AS PIK Chełmża) – 97,5 punktów. Kolejne miejsca zajęli: Stanisław Lewandowski, Florian Kadukowski i Kazimierz Donarski. W sumie, w rozgrywkach wzięło udział 49 graczy. Nagrody otrzymało 6 laureatów X turnieju oraz 10 najlepszych graczy całego sezonu Chełmżyńskiej Ligi Baśki. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe medale. Klub AS PIK podziękował wszystkim sponsorom, dzięki którym mógł przygotować Chełmżyńską Ligę Baśki. Szczególne gorące podziękowania klub składa panu Jerzemu Czerwińskiemu Burmistrzowi Chełmży oraz Zarządowi Powiatu Toruńskiego. Członkowie klubu dziękują również Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chełmży, w tym Chełmżyńskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji spotkań klubowych i turniejów. Zapraszamy na X Mistrzostwa Chełmży w Baśkę, które odbędą się 24.07.2016 r. od godz. 13:00, w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, w ramach Dni Chełmży.