Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • grafika z informacją o konkursie

Konkurs wiedzy z zakresu ochrony powietrza „Chroń swoje płuca!”

Przeprowadzany w ramach Programów ochrony powietrza dla Powiatu Toruńskiego, Programu ochrony środowiska dla Powiatu Toruńskiego oraz działań proekologicznych.
Już w Mikołajki 06 grudnia 2021r. rozpoczyna się kolejny konkurs prowadzony przez Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Toruniu. Każdy pełnoletni mieszkaniec Powiatu Toruńskiego może się wykazać swoją wiedzą i wypełnić test z zakresu ochrony powietrza. Biorąc udział w powiatowym teście może wygrać czujnik czadu. 
Ochrona powietrza to inwestowanie w ekologiczne środki transportu (także ich promocja 
i unowocześnianie) oraz modernizacja istniejących technologii przemysłowych tak, by emitowały coraz mniej zanieczyszczeń, a przede wszystkim ograniczenie niskiej emisji pochodzącej z gospodarstw domowych.
Program ochrony środowiska i Programy ochrony powietrza służą do realizacji tych celów oraz propagowaniu działań proekologicznych.
Prosta formuła, słuszna idea i nagroda niech Was zmotywuje do wzięcia udziału.

Test i regulamin dostępny jest tutaj: Test konkursowy

O terminie i sposobie przekazania czujników będziemy informować po zakończeniu testu.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.