Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2024-03-21 LIX Sesja Rady i wręczenie odznaczeń_3

Odznaczenia dla promotorów sportu

Prezes Klubu Sportowego Flisak Złotoria i Gminny Klub Sportowy Sparta Łubianka zostali odznaczeni za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski dokonali dekoracji wyróżnionych podczas Sesji Rady Powiatu 21 marca 2024 r.

Robert Chrobak otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Od 2015 r. jest on prezesem Klubu Sportowego Flisak Złotoria - jednej z najstarszych i najprężniej działających drużyn sportowych we wschodniej części powiatu toruńskiego. Klub powstał w 1968 roku i od tamtej pory nieustannie się rozwija. To właśnie pod przewodnictwem Roberta Chrobaka drużyna Flisaka sięgnęła po największe sukcesy w swojej dotychczasowej historii - trzy lata z rzędu (w sezonach: 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019) drużyna brała udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu rocznik U-18 i U-20.

Podkreślić należy szczególną rolę laureata Odznaki Honorowej i całego zespołu w integrowaniu młodzieży mieszkającej na terenie Gminy Lubicz – aż 80% zarejestrowanych zawodników mieszka nie tylko w Złotorii, ale również w Młyńcu, Lubiczu, Grabowcu. W gronie zawodników są także piłkarze spoza gminy - z Silna i Torunia. Robert Chrobak stara się uczyć młodzież piękna sportowej rywalizacji, ale uczula swoich współpracowników na to, że dla młodych piłkarzy bycie częścią rodziny Flisaka ma być przede wszystkim dobrą zabawą. Trenerzy poszczególnych grup wiekowych nie wymuszają presji, a sukcesy na zawodach różnej rangi przychodzą same.

Dzięki Robertowi Chrobakowi Flisak jest obecny na najważniejszych uroczystościach sołeckich i gminnych. To z jego inicjatywy przeprowadzono w ostatnim czasie inwestycje w infrastrukturę sportową Złotorii – oświetlenie i ogrodzenie stadionu pozwoliło na zrewolucjonizowanie systemu treningowego.

Medalem Honorowym za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego odznaczono Gminny Klub Sportowy Sparta Łubianka. GKS Sparta Łubianka istnieje od ponad 50 lat i jest jedną z najstarszych drużyn sportowych w zachodniej części powiatu toruńskiego. Jest to drużyna piłkarska seniorów grająca w piłkę nożną w toruńskiej grupie B Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Od wielu lat mieszkańcy Gminy Łubianka czynnie angażują się w treningi oraz biorą udział w rozgrywkach B klasy.

Wizytówką „SPARTY” jest nie tylko uprawianie piłki nożnej przez mężczyzn z terenu gminy, ale również angażowanie całych rodzin i wszystkich członków lokalnej społeczności do wspólnego spędzania czasu, podtrzymywanie tradycji rodzinnych i miejscowych, pomaganie sobie nawzajem oraz współpraca przy tworzeniu wspólnych inicjatyw i zaangażowanie wszystkich uczestników w utrzymanie klubu, terenu boiska oraz zaplecza socjalnego. GKS SPARTA Łubianka rozgrywa mecze na boisku w Pigży przy ul. Parkowej. Prezesem klubu jest Agata Ziółkowska.

fot. Olek Urbański

drukuj (Odznaczenia dla promotorów sportu)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2024-03-21 LIX Sesja Rady i wręczenie odznaczeń_21
  • 2024-03-21 LIX Sesja Rady i wręczenie odznaczeń_19
  • 2024-03-21 LIX Sesja Rady i wręczenie odznaczeń_20
  • 2024-03-21 LIX Sesja Rady i wręczenie odznaczeń_18
  • 2024-03-21 LIX Sesja Rady i wręczenie odznaczeń_24
  • 2024-03-21 LIX Sesja Rady i wręczenie odznaczeń_25
  • 2024-03-21 LIX Sesja Rady i wręczenie odznaczeń_26
  • 2024-03-21 LIX Sesja Rady i wręczenie odznaczeń_27

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.