Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • wystawa_nawra_fot_mikolaj_kuras-24

Nawrzański zespół pałacowo parkowy na wystawie

Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy Placu Teatralnym w Toruniu stanęła wystawa poświęcona założeniu pałacowo-parkowemu w Nawrze w powiecie toruńskim i związanymi z tym miejscem polskimi ziemianami. 12 października zorganizowano uroczysty wernisaż wystawy, w którym wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Wystawę przygotowało Kujawsko-Pomorskiemu Centrum Dziedzictwa, którego zadaniem było odrestaurowanie nawrzańskiego zespołu pałacowo parkowego.

XIX-wieczny dwór w Nawrze w powiecie toruńskim w ubiegłym roku został przejęty przez samorząd województwa. Spadkobiercy dawnych właścicieli przekazali dwóch w darowiźnie na rzecz władz samorządowych województwa.

Obiekt ma bardzo ciekawą historię - do wybuchu II wojny światowej był domem ziemiańskich rodzin Kruszyńskich i Sczanieckich i jednocześnie ważnym ośrodkiem politycznym, kulturalnym i społecznym.

Dzieje jednego z najpiękniejszych zabytków w naszym powiecie można podziwiać na plenerowej wystawie w centrum Torunia – więcej o ekspozycji można przeczytać na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

Źródło: kujawsko-pomorski.pl

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

drukuj (Nawrzański zespół pałacowo parkowy na wystawie)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • wystawa_nawra_fot_mikolaj_kuras-11
  • wystawa_nawra_fot_mikolaj_kuras-18
  • wystawa_nawra_fot_mikolaj_kuras-19
  • wystawa_nawra_fot_mikolaj_kuras-24

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.