Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Piknik ekologiczny
    [treść archiwalna]

Powiat Toruński zaprasza na pikniki ekologiczne

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska i XXXII Dni Drwęcy, na terenie miasta Torunia odbędą się ekologiczne imprezy plenerowe, których partnerem jest Starosta Toruński.

Piknik pod hasłem „Z biegiem Drwęcy” odbędzie się 4 czerwca br. na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu (w pobliżu mostu drogowego). Głównym organizatorem tej imprezy plenerowej wspierającej zrównoważony rozwój oraz aspekty środowiskowe związane z rzeką Drwęcą, jest Zarząd Stowarzyszenia Miast, Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy oraz Prezydent Miasta Torunia.

Kolejna impreza – piknik „Śniadanie na Trawie” odbędzie się 5 czerwca br. na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Tutaj głównym organizatorem imprezy jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Pracownia Zrównoważonego Rozwoju.

Co roku wiosną na całym świecie ludzie spotykają się, by promować ekologiczne postawy. Zwracają uwagę polityków na to, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Pokazują sobie nawzajem, że trzeba się pochylić nad sprawami związanymi z ochroną Ziemi przed zniszczeniem. Organizując powyższe imprezy plenerowe chcemy się do nich przyłączyć. Pikniki Ekologiczne ze swej natury powinny zbliżać i integrować tych, którym tematy „środowiskowe” nie są obce ani obojętne.

Pracownicy Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Toruniu zorganizują ciekawe konkursy ekologiczne z nagrodami, podczas których uczestnicy będą mogli wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą i wykazać się znajomością Powiatu Toruńskiego. Zapraszamy wszystkich serdecznie i gwarantujemy, że przy zamówionej słonecznej pogodzie spędzicie Państwo czas w rodzinnej, piknikowej atmosferze.

Wydział Środowiska
Joanna Wantowska

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.