Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Logo PTTK
    Logo PTTK
    [treść archiwalna]

Weekend z PTTK

14-15 maja 2016 r. Oddział Miejski PTTK w Toruniu wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta Torunia, Urzędem Gminy Zławieś Wielka i  Zespołem Szkół w Górsku organizuje finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno–Krajoznawczego. Jest to tradycyjna impreza przeznaczona dla dzieci i młodzieży, zwycięzców finałów miejskich i powiatowych. Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie drużyn reprezentujących województwo kujawsko–pomorskie w trzech różnych kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadpodstawowe), podczas finału centralnego OMTT–K w Rybniku (woj. śląskie). Organizatorzy planują przeprowadzenie 11 konkurencji sprawdzających wiedzę teoretyczną oraz praktyczną uczestników. W pierwszym dniu –  14 maja od godz. 11.00 będzie sprawdzana wiedza praktyczna uczestników, a w drugim dniu zostaną przeprowadzone konkurencje praktyczne. Poszczególne konkurencje realizowane w trakcie Turnieju to: konkurs teoretyczny z wiedzy turystyczno-krajoznawczej, konkurs teoretyczny z samarytanki, konkurs teoretyczny z wiedzy topograficznej, konkurs teoretyczny z wiedzy o PTTK, konkurs teoretyczny ze znajomości przepisów prawa drogowego, konkurs praktyczny – turystyczne ABC  składający się z 5 dodatkowych konkurencji), konkurs praktyczny z samarytanki, konkurs praktyczny – rowerowy tor przeszkód, konkurs praktyczny z wiedzy topograficznej, konkurs praktyczny – marsze na orientację, konkurs praktyczny związany ze zdobytymi odznakami oraz uprawnieniami. Uczestnicy wraz z opiekunami oraz organizatorami Turnieju zostaną zakwaterowani na terenie szkoły w warunkach turystycznych (na karimatach i materacach, ze śpiworami). Po zmaganiach turniejowych młodzi turyści spotkają się przy ognisku turystycznym. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zakończenie połączone z podsumowaniem Turnieju i wręczeniem nagród zaplanowano w dniu  15 maja o godz. 12.00. Komandorem Turnieju będzie przodownik turystyki pieszej Patryk Staniszewski.

W najbliższą sobotę 14 maja 2016 r. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego  im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta do udziału w kolejnej wyprawie za miasto w ramach popularnego cyklu wycieczek krajoznawczo – pieszych „Wędrówki rodzinne z PTTK”.  Uczestnicy wycieczki spotkają się o godz.  8.15 na dworcu PKP Toruń Główny, z którego wyjadą o godz. 8.30 do Turzna Kujawskiego (za stacją Aleksandrów Kujawski). W dalszej kolejności przejdą trasę: Turzno – Turzynek – Brzeźno – Ostrowąs – Plebanka – Ośno – Łazieniec – Aleksandrów Kujawski. Trasa będzie liczyła ca 17km długości. Celem wycieczki będzie Sanktuarium Maryjne w Ostrowąsie z kościołem Narodzenia NMP i placem z figurami symbolizującymi stacje różańcowe. Natomiast w Łazieńcu – dzielnicy Aleksandrowa  Kujawskiego, turyści obejrzą rodzinny dom Edwarda Stachury, popularnego „Steda”. Wyprawą pokieruje przodownik turystyki pieszej Hanna Czech i Feliks Paraszkiewicz.

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.