32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małej Nieszawce zorganizowano w sobotę 27 stycznia 2024 roku. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyły się licytacje, kiermasz ciast oraz występy muzyczne.
Cała społeczność szkolna - dyrekcja, nauczyciele, rada rodziców i uczniowie - ciężko pracowałą nad organizacja finału.
- Kilkadziesiąt osób było zaangażowanych w przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2024– przyznaje Joanna Wysocka-Słoniecka, przewodnicząca rady rodziców.
W ramach finału WOŚP już w piątek 26 stycznia zorganizowano m.in. bal charytatywny w Centrum Sportu i Rekreacji Olender. Sobotnie wydarzenie wraz z przedstawicielami sztabu otworzyli Starosta Toruński Marek Olszewski i Wójt Gminy Wielka Nieszawka Krzysztof Czarnecki.
- Wszyscy jesteśmy dzisiaj wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To dzieło trwa już 32 lata i przynosi piękne efekty. Myślę, że wszyscy czujemy się trochę lepsi mogąc złożyć się wspólnie na szlachetny cel. Gratuluję serdecznie tej szczodrobliwości, chęci pomocy i wspólnego odczuwania sympatii dla bliźniego. Życzę wspaniałych efektów licytacji i zbiórek. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wszyscy jesteśmy zwycięzcami – mówił starosta Marek Olszewski podczas oficjalnego rozpoczęcia WOŚP-owej uroczystości.
Podczas finału w Małej Nieszawce nie brakowało atrakcji dla ducha i dla ciała. Koła gospodyń wiejskich i rodzice przygotowali dla wszystkich poczęstunek, a o oprawę muzyczną zadbali m.in. Jacek Beszczyński i Leszek Miliński z zespołem Nadziei Maleńka Orkiestra, Zespół Wspomnienie, Grupa Wokalna Puls i Muzyczna Grupa Gama.
Wiele licytacji zorganizowano za pośrednictwem oficjalnego profilu szkoły na Facebooku. W sobotę na żywo licytowano tylko wybrane gadżety, w tym tomik poezji, jaki kilka lat temu wydał starosta Marek Olszewski pt. „W czasie zagubiony” i zaproszenie na mecz toruńskich siatkarzy.
Starosta przekazał na licytację także: pakiet powiatowych gadżetów, piłkę z autografami Twardych Pierników i powieść Roberta Małeckiego z dedykacją. Dzięki uprzejmości Fabryki Cukierniczej Kopernik wolontariusze z Małej Nieszawki otrzymali także wafle teatralne.
fot. Olek Urbański