Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

ZARZĄD POWIATU TORUŃSKIEGO

  • M. Olszewski

Marek Olszewski

Przewodniczący Zarządu, Starosta Toruński. Urodzony w 1954 roku w Toruniu. Magister filologii polskiej. Pracował jako nauczyciel, prowadził działalność gospodarczą. W gminie Lubicz był przewodniczącym Rady Gminy, sekretarzem, a następnie przez prawie 27 lat pełnił funkcję wójta. W 2000 roku został przewodniczącym Zespołu ds. Edukacji Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Od 2015 roku jest członkiem Komitetu Regionów w Brukseli (wcześniej, od 2004 r. był zastępcą członka). W 2015 roku wybrano go także na przewodniczącego Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (w latach 1999-2015 pracował w zarządzie związku).

Z zamiłowania samorządowiec, pasjonat książek. Z żoną mieszka w Kopaninie. Ma dorosłego syna i jedną wnuczkę.

  • M.Ramlau

Michał Ramlau

Wicestarosta Toruński. Urodzony w 1980 roku, żonaty, troje dzieci, zamieszkały w Dobrzejewicach. Wykształcenie wyższe z zakresu stosunków międzynarodowych. Do Rady Powiatu wybrany po raz trzeci z listy Prawa i Sprawiedliwości. W IV kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów, a w V kadencji był Przewodniczącym Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

  • K.Kaczamrek2

Kazimierz Kaczmarek

Etatowy Członek Zarządu. Wykształcenie wyższe techniczne. Ukończył także studia na kierunku Prawno-Samorządowym oraz na kierunku Integracja Obszarów Wiejskich z Unią Europejską. Przez sześć kadencji, gdy kierował od 1994 roku samorządem gminnym, Gmina Wielka Nieszawka znalazła się w czołówce gmin w Polce w różnych kategoriach. Chciałby swoje doświadczenie samorządowe wykorzystać rozwiązując problemy ponadlokalne, służąc mieszkańcom powiatu oraz współpracować z samorządami gminnymi. Uprawia turystykę rowerową, pasjonat antycznych lamp naftowych oraz zegarów.

  • J.Kononiuk

Janusz Kononiuk

Etatowy Członek Zarządu. Urodzony w 1956 r., zamieszkały w Złejwsi Wielkiej, 2 dorosłych dzieci, wykształcenie średnie - technik melioracji wodnych. Prowadzi indywidualne gospodarstwo rolne. W V kadencji Rady Powiatu pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Wybrany do Rady Powiatu po raz czwarty z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

  • Ł.Kowalski

Łukasz Kowalski

Członek Zarząd. Urodzony w 1985 roku, zamieszkały w miejscowości Kuczwały. Wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania w administracji publicznej. Od 11 lat pracuje w Urzędzie Gminy Chełmża aktualnie na stanowisku inspektora ds. zarządzania siecią drogową. Wiceprezes oraz zawodnik w Klubie Sportowym ,,Triathlon Team Ciesielski’’, druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuczwałach. Do Rady Powiatu Toruńskiego wybrany po raz drugi z listy Obywatelskiego Komitetu Samorządowego. W poprzedniej kadencji był przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów oraz członkiem Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.