Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski ‘2017 – wyniki głosowania

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów na zadania zgłoszone w II edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, których realizacja planowana jest w 2017 roku.

Pod głosowanie poddano łącznie 39 projektów – 27 z puli lokalnej i 12 z puli powiatowej.

Łącznie wpłynęło 3647 kart do głosowania, co oznacza 1400 kart więcej niż w pierwszej edycji. Łącznie oddano 30 629 głosów (o prawie 11 tys. głosów więcej w porównaniu z pierwszą edycją). Druga edycja utwierdziła nas w przekonaniu, iż każdy głos się liczy - minimalna różnica pomiędzy projektami w puli lokalnej wynosiła 3 głosy !!!

Najwięcej, bo 4802 mieszkańców oddało swój głos na realizację zadania z puli powiatowej „Z cyklu… Poznaj swój powiat - Dzisiaj - Gmina Chełmża z rybą w tle” deklasując lidera z pierwszej edycji o ponad 1100 głosów.

Przypominamy, iż na realizację budżetu obywatelskiego ‘2017 przeznaczono kwotę 200 tys. zł, na realizację zadań z puli lokalnej zarezerwowano kwotę 120 tys. zł, zaś na zadania z puli powiatowej 80 tys. zł. Do realizacji wybrano te zadania, które uzyskały największą liczbę głosów aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski dla zadań w poszczególnych gminach oraz dla zadań powiatowych. Jeżeli środki na realizację kolejnego zadania okazały się niewystarczające, uwzględnione zostały pierwsze z następnych zadań na liście, którego koszt nie spowodował przekroczenia dostępnych środków - taka sytuacja miała miejsce w 2 gminach w puli lokalnej oraz w puli powiatowej.

Niewykorzystane środki z puli lokalnej - w wysokości ponad 5 tys. zł - zasiliły pulę powiatową zwiększając ją do kwoty ponad 85 tys. zł.

W 2017 roku z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego zrealizowanych zostanie zatem łącznie 21 zadań, w tym 17 z puli lokalnej i 4 z puli powiatowej.

Z przykrością informujemy, iż ponad 4200 głosów uznanych została za głosy nieważne. Przede wszystkim z uwagi na brak dokładnego adresu zamieszkania tj. zawierającego co najmniej miejscowość, nazwę ulicy (jeśli w miejscowości są ulice), numer domu i mieszkania, nieprawidłową datę urodzenia czy też brak podpisu głosującego. Zdarzały się również głosy oddane przez osoby niepełnoletnie oraz nie będące mieszkańcami powiatu toruńskiego. W znacznej mierze jednakże były to głosy powtarzające się – zgodnie z obowiązującymi zasadami każda uprawniona osoba mogła oddać jedynie jeden głos na zgłoszone zadanie z gminy w której mieszka i jeden głos na zadanie powiatowe. W przypadku stwierdzenia oddania przez jedną osobą głosów na więcej niż jedno zadanie w ramach danej puli wszystkie głosy oddane przez tę osobę uznane zostały za nieważne.

Z liderami zwycięskich projektów w najbliższym czasie skontaktuje się opiekun projektu, a już teraz zapraszamy Państwa na Spotkanie Noworoczne przedstawicieli aktywnych środowisk powiatu toruńskiego, które odbędzie się 16 stycznia 2017 r. o godz. 18:00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.  W programie spotkania koncert i promocja płyty Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej w Chełmży sfinansowanej z pierwszej edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego oraz Noworoczny recital Jacka Beszczyńskiego z Nadziei Maleńką Orkiestrą. Podczas spotkania omówione zostaną także dwie edycje budżetu obywatelskiego.

Niebawem otrzymacie Państwo zaproszenia na niniejsze spotkanie.

 

Poniżej do pobrania końcowe wyniki głosowania w puli lokalnej i w puli powiatowej.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.