Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Centrum Sportu i Rekreacji Olender
    Centrum Sportu i Rekreacji Olender

Centrum Sportu i Rekreacji "Olender" w Małej Nieszawce

Centrum Sportu i Rekreacji „Olender” składa się z największego w regionie kompleksu nowoczesnych krytych basenów, jest więc idealnym miejscem dla amatorów wodnych kąpieli z Torunia i okolicznych miejscowości.

  • Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małej Nieszawce
    Kościół Najświętszego Serca
    Pana Jezusa w Małej Nieszawce

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małej Nieszawce

Historia kościoła w Małej Nieszawce jest nieco dłuższa niż istnienie samej parafii. Powstał w 1890 r. i do roku 1945 był to zbór protestancki, a po zakończeniu II wojny światowej przystosowany został do sprawowania liturgii katolickiej. Kościół był obsługiwany przez księży z Podgórza.

Ruiny zamku krzyżackiego w Małej Nieszawce

Wkrótce po przybyciu na tereny Polski – około 1230 roku Krzyżacy rozpoczęli budowę grodu na prawym brzegu Wisły – w okolicy dzisiejszej miejscowości Stary Toruń (Antiquum Toruń), gdzie miała miejsce pierwsza lokacja dzisiejszego Torunia. Ze względu na liczne podtopienia podjęto w 1236 r. decyzję o translokacji Torunia w obecne miejsce.

Założenie Olęderskiego Parku Etnograficznego

Głównym celem powołania Olęderskiego Parku Etnograficznego jest odtworzenie w wydzielonej przestrzeni obecnej osady Wielka Nieszawka historycznego krajobrazu kulturowego nadwiślańskiej wsi olęderskiej z przełomu XIX i XX w.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.