Treść strony

• 2022-08-01-wlokniarz-chelmza (7)
    [treść archiwalna]

Mistrzowie Polski z Chełmży

Kajakarze Włókniarza Chełmża wywalczyli szereg medali podczas rozgrywanych w Poznaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostw Polski Juniorów w Sprincie Kajakowym oraz 21. Mistrzostw Polski Młodzików. Do chełmżyńskiego klubu trafiły m.in. dwa tytułu mistrzów Polski!

Po najważniejsze wyróżnienia sięgnęły Klaudia Górzyńska i Zofia Więcławska, które zostały Mistrzyniami Polski Juniorek Młodszych w konkurencji K2 500m – sukces młodych kajakarek był jednak tylko początkiem dobrych wieści dla zawodników Włókniarza Chełmża.

Podczas weekendowej rywalizacji (29-31 lipca) bardzo dobrze zaprezentowali się także Bartosz Osiński i Antoni Poeplau, którzy wywalczyli tytuł Mistrzów Polski młodzików w kanadyjkowej dwójce na dystansie 2000m. Bardzo dobry wynik kajakarzom z Chełmży udało się wywalczyć w rywalizacji dziewcząt - Maja Górska i Zosia Ucińska, płynące również w kanadyjkowej dwójce, minęły linię mety na drugim miejscu, zdobywając Wicemistrzostwo Polski młodziczek 2022.

Po srebrne medale sięgnęli – i to dwukrotnie - kanadyjkarze i kanadyjkarki startujący w konkurencji C1 2000m młodzików/młodziczek. Na podium stanęli Maja Górska i Bartosz Osiński.

Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych w olimpijskiej konkurencji K1 500m wywalczyła Zofia Więcławska. Władze klubu podkreślają rangę tego sukcesu.

- Jak wielki jest to sukces wystarczy wspomnieć, że Zosia stała się trzecią w historii naszego klubu (pierwszą pośród pań) indywidualną mistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! Pierwsze dwa złote medale w k1 500m i k1 1000m zdobył, dokładnie 20 lat temu Mariusz Kujawski, trzeci złoty medal i tym samym drugim indywidualnym Mistrzem Polski juniorów młodszych w k1 500m został Bartosz Grabowski w 2016 rokuinformuje KST Włókniarz Chełmża.

Dobra passa nie opuszczała naszych zawodników także podczas ostatniego dnia rywalizacji. W niedzielę 31 lipca zawodnicy z Chełmży zdobyli dwa brązowe medale kanadyjkowych czwórek - w kategorii młodzików i młodziczek.

Więcej informacji o sukcesach KST Włókniarz Chełmża znaleźć można na oficjalnym profilu klubu na Facebooku – kliknij tutaj, aby przejść do strony.