Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • strajk

Strajk w szkołach prowadzonych przez powiat toruński

Do strajku pracowników oświaty w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat toruński, przystąpiły w poniedziałek rano 4 organizacje związkowe w ZS CKU w Gronowie, ZSP w Chełmży, ZS im UE w Chełmży oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie 98% osób, które przystąpiły do referendum opowiedziało się za strajkiem), w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży było to 97%, w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży 95,2%, a w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży 100%.  
Do  strajku nie przystąpili pracownicy  Szkoły Muzycznej w Chełmży I stopnia, gdyż w referendum poprzedzające strajk nie wzięło udziału co najmniej 50% pracowników zakładu pracy.

W placówkach oświatowych, których organem założycielskim jest powiat pracuje ponad  260 nauczycieli i 73 pracowników niepedagogicznych. Do ww. placówek oświatowych uczęszcza ponad 1150 dzieci. W piątek Zarząd Powiatu spotkał się z dyrektorami wszystkich szkół,  w których organizacje związkowe uzyskały zgodę większości głosujących pracowników na strajk. Wszyscy dyrektorzy zapewnili, że są przygotowani na ewentualność strajku i w pierwszych jego dniach są w stanie zapewnić opiekę nad dziećmi pozostającymi w szkołach. Pracownia Psychologiczno-Pedagogiczna nie będzie przeprowadzać badań, natomiast będą przyjmowane wnioski od rodziców, wydawane opinie i podejmowane działania w sytuacji kryzysowej – zagrożenia zdrowia i życia dziecka. Nauczyciele w tej placówce będą strajkować rotacyjnie.

Zarząd Powiatu jest w stałym kontakcie z dyrektorami i wszelkie decyzje dotyczące opieki nad młodzieżą konsultowane są na bieżąco. Zarząd zobligował dyrektorów do przesyłania bieżącej informacji na temat stanu uczniów w szkole i działań podejmowanych przez komitety strajkowe. Ostateczna liczba nauczycieli strajkujących w szkołach będzie znana dopiero popołudniu. Na obecną chwilę nie wiadomo, kiedy strajk się zakończy.

 

 

drukuj (Strajk w szkołach prowadzonych przez powiat toruński)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.