Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Audyt wewnętrzny jest działalnością niezależną i obiektywną, której celem jest wspieranie kierownika jednostki w realizacji celów i zadań przez systematyczną ocenę kontroli zarządczej, w szczególności adekwatności, skuteczności i efektywności tej kontroli. Audyt wewnętrzny wykonuje czynności doradcze – jest to niezależna działalność mająca na celu usprawnienie organizacji.

Zadania Powiatu Toruńskiego wykonywane są przez Starostwo Powiatowe w Toruniu (w którego strukturze wyodrębniono 16 komórek organizacyjnych) oraz przez 14 powiatowych jednostek organizacyjnych.

Co roku na podstawie wyników analizy ryzyka, z uwzględnieniem priorytetów Starosty Toruńskiego i dostępnych zasobów osobowych, wyznacza się obszary działalności Powiatu Toruńskiego w których zostaną przeprowadzone działania w celu dostarczenia niezależnej i obiektywnej oceny kontroli zarządczej (zadania zapewniające), czynności doradcze oraz ocena sposobu wdrożenia i skuteczności zaleceń zrealizowanych przez audytowanego.

Audyt wewnętrzny przeprowadza się na podstawie rocznego planu audytu wewnętrznego. Z realizacji planu rocznego sporządzane jest sprawozdanie.
Dokumenty te publikujemy poniżej.

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Malwina Gawrońska
    data wytworzenia: 2018-12-20
  • opublikował: Marzena Pietruszyńska
    data publikacji: 2019-02-06 09:46

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E