Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

W Lubiczu kochają książki

"Odkrywanie tożsamości historycznej i kulturowej w legendach i opowiadaniach w Gminie Lubicz" to tytuł nowego edukacyjnego projektu, który został oficjalnie zainaugurowany 3 września 2014 r. podczas spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubiczu. Koordynatorką programu jest Pani Teresa Grochulska, która działa przy współpracy z Fundacją Agrafka z Torunia.

Projekt nawiązuje do wydarzeń historycznych oraz świata legend regionu w celu rozwijania wśród mieszkańców poczucia tożsamości historycznej i kulturowej. Atrakcyjność projektu polega na tym, że będzie on realizowany wielopłaszczyznowo w formie akcji informacyjnej, publikacji własnych w "Wieściach Bibliotecznych", przedstawień teatralnych, przemarszu bohaterów legend, nauki sztuki opowiadania i czytania bajek.

Nauczymy się czytać ze zrozumieniem i opowiadać, w czym pomoże Michał Malinowski, autor cyklu spotkań „Bajkowa Europa” i „Bajkowy Świat, a także poznamy tajniki warsztatu kreatywnego pisania. Każdy chętny będzie mógł wcielić się w rolę bajkowego Koszałka Opałka i zostać kronikarzem „Wieści Bibliotecznych”. Trzeci numer gazety, napisany ma być przez przedszkolaków i dzieci 6-7 letnie. Jesteśmy przekonani, że z tej bitwy na kałamarze wyjdą zwycięsko. Udamy się też w podróż do „Świata Uwalnianych Książek”, do którego zabierze nas Jolanta Niwińska, ogólnopolska koordynatorka „Akcji Wolnych Książek” z Fundacji Bookcrossing.pl. Nie lada atrakcja dla najmłodszych czytelników szykuje się w połowie października, kiedy to podczas „Święta Biblioteki”, ulicami Lubicza przemaszeruje korowód bajkowych postaci. Odbędą się też warsztaty aktorskie i spotkanie z animatorami z Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa z Grębocina. - mówi Teresa Grochulska koordynatorka projektu.

Serdecznie zapraszamy!

Informacje szczegółowe:

Teresa Grochulska

tel. 513-337-178

teresa.groch@poczta.onet.pl

« wstecz

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E