Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

„Aktywni Bez Ograniczeń” – nowy projekt realizowany przez Powiat Toruński

Dzięki dofinansowaniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej Powiat Toruński poprawi integrację społeczną osób z zaburzeniami psychicznymi ze środowiskiem lokalnym. Oferta na realizację zadania publicznego pn. „Aktywni Bez Ograniczeń” przygotowana została przez Dom Pomocy Społecznej w Pigży. W odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Powiat Toruński złożył ofertę i uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną, a zadanie zatwierdzono do realizacji.
W dniu 17 lipca Powiat Toruński zawarł z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej umowę nr DPS/OS/38/2014 o wsparcie realizacji zadania publicznego w ramach Programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” edycja 2014 pn. „Aktywni Bez Ograniczeń”. Zadanie realizowane jest w Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych w Pigży, w okresie od czerwca do października 2014r. Koordynatorem zadania jest Powiat Toruński. Wartość zadania to 60.000 zł z czego 80% stanowi dotacja Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej tj. 48.000 zł, a 20% to środki własne powiatu toruńskiego tj. 12.000 zł. W ramach zadania publicznego realizowanych będzie szereg zajęć, w tym zajęcia relaksacyjno-integracyjne, psychoterapia i muzykoterapia, a także aktywna integracja, w ramach której planowane są liczne wyjazdy do ciekawych miejsc turystycznych i kultu religijnego (Szymbark, Grudziądz, Licheń), oraz ośrodków nauki i kultury (Piwnice, Toruń, Bydgoszcz). Adresatami zadania są mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pigży, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i seniorzy z gminy Łubianka oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chełmży.

 

Oferent: Powiat Toruński, ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń, tel. 056 662 88 88.
Miejsce realizacji zadania: Dom Pomocy Społecznej w Pigży, ul. Szkolna 8, 87-152 Łubianka, tel. 56 674 08 00/01.
Zadanie współfinansowane ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

« wstecz

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E