Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Pakiet pomocy z PCPR

W 2014 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Toruniu będzie realizowało kolejny projekt systemowy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

Realizując projekt PCPR obejmie kompleksowym wsparciem łącznie 23 osoby, co umożliwi im podniesienie wiedzy i kwalifikacji, przygotowanie się do warunków panujących na rynku pracy, wsparcie specjalistyczne i zawodowe wejścia i w rezultacie powrót do pracy. Projektowe wsparcie podzielono na trzy pakiety:

PAKIET STAŻOWY – dla 12 osób z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności – obejmuje zajęcia warsztatowe z doradcą zawodowym, integracyjne oraz rozwijające kompetencje społeczne, indywidualne doradztwo zawodowe. Bodźcem do zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych będą szkolenia/kursy zawodowe - do wyboru:

- sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej i obsługą komputera + fakturowanie,

- magazynier z obsługą wózka jezdniowego +, fakturowanie.

Oferowane także przez koordynatora projektu staże zawodowe pozwolą utrwalić nowe umiejętności.

PAKIET „AMAZONKI” to swego rodzaju program korekcyjno-edukacyjny, adresowany do 6 pań z chorobą nowotworową i aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Oferuje – poza uczestnictwem w zajęciach warsztatowych – ogólne przygotowanie do pracy w administracji lub specjalistyczny kurs dla asystenta osoby niepełnosprawnej. Rozumiejąc szczególne potrzeby „Amazonek” organizator zaplanował także wsparcie terapeutyczne i psychologiczne oraz 14-dniowy turnus rehabilitacyjny nad morzem (w I połowie IX.2014 r.).

PAKIET MŁODZIEŻOWY – dla 5 wychowanków rodzin zastępczych – oferuje ciekawe zajęcia wyjazdowe z psychologiem, poruszające m. in. tematykę radzenia sobie ze stresem i profilaktyki uzależnień. Ponadto uczestnicy projektu mogą liczyć na opiekę doradcy zawodowego – zarówno w czasie warsztatów jak i konsultacji indywidualnych. We wcieleniu w życie zawodowych wyborów pomóc mogą kursy i szkolenia, prowadzone na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w obiektach gastronomiczno-restauracyjnych. Będą to do wyboru:

- kurs hotelarsko-gastronomiczny na stanowiska pracy: recepcjonista, barman, pokojowa,

- szkolenie na pomocnika kucharza z przygotowaniem posiłków fast-food.
 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszę o kontakt:

Iwona Fabich
BIURO PROJEKTU PCPR
ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń
tel. 56 662 87 67
e-mail: projekty.efs@pcpr-torun.pl

« wstecz

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E