Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Powiatowa Gala Sportu - laury dla młodych sportowców powiatu toruńskiego

Sala konferencyjna w Starostwie Powiatowym w Toruniu wypełniona po brzegi młodymi sportowcami, trenerami, działaczami sportowymi, towarzyszące temu ogromne emocje i podniosła atmosfera – tak rozpoczęła się tegoroczna Gala Wyróżnień Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe 2010 roku. Uroczystość odbyła się 19 maja br.

Statuetki dla najlepszych sportowców i trenerów zostały w tym roku rozdane po raz piąty. Podczas spotkania nie zabrakło podsumowania mijającego roku sportowego, wzajemnych gratulacji oraz życzeń, aby obecny rok zakończył się jeszcze większymi sukcesami na scenie sportowej. Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii zawodników oraz galeria zdobytych trofeów sportowych. Zdjęcia przedstawiały to, co w sporcie najpiękniejsze - sportową rywalizację i zwycięską radość.

Otwarcia uroczystości dokonał pan Mirosław Graczyk – Starosta Toruński. Przybyłych gości powitał także pan Andrzej Siemianowski – Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego. Wyróżniono 35 zawodników oraz 9 trenerów.
Eryk Korzeniewski pasjonat ju-jitsu, hokeista Michał Raciniewski wraz z trenerem Andrzejem Makowskim, wioślarka Karolina Gniadek wraz z trenerem Damianem Więcławskim oraz koszykarz Mateusz Szeląg wraz z trenerem Zbigniewem Próchnickim sportowcy i trenerzy, którzy w 2010 r. odnieśli sukcesy na scenie międzynarodowej.

Wśród laureatów znaleźli się także Ci, którzy reprezentowali powiat toruński zdobywając podium w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim: nagrodzono karateków Katarzynę Socha, Weronikę Krajewską, Marcelinę Grabowską i Miłosza Kobusińskiego wraz z trenerem Arturem Wilento, kolarzy - Mateusza Trawińskiego i Łukasza Sacharuka oraz trenera Józefa Dąbrowskiego, modelarzy Łukasza Banaszaka i Ejdat’a Vakitsayan’a z trenerem Markiem Wantowskim oraz lekkoatletę - Łukasza Skowrońskiego z trenerem Wojciechem Świderkiem.

Wśród zespołów wyróżniono bejsbolistów z UKS "Comets Mazowsze": Mariusza Blonkowskiego, Piotra Blonkowskiego, Pawła Kicińskiego, Witolda Mierzwickiego, Mateusza Pniewskiego, Waldemara Popieralskiego, Jakuba Pukłackiego, Roberta Sadowskiego, Macieja Wojtulskiego oraz trenera Roberta Szwajkowskiego oraz szczypiornistki z UKS "Drwęca Novar" w składzie: Agnieszka Bejger, Aleksandra Bejger, Maja Botkiewicz, Paulina Ciesielska, Natalia Kubik, Sylwia Kwiatkowska, Barbara Kołodziej, Kasandra Lipertowicz, Kinga Serafin, Magdalena Sibilska, Kamila Stawska, Daria Wilangowska, Paulina Wiesiak oraz trenera Roberta Gutmańskiego.

Laureaci to mieszkańcy powiatu toruńskiego – młodzi ludzie, którzy dzięki swoim talentom, ambicji, wytrwałości oraz determinacji w dążeniu do swoich celów, a tym samym do realizacji swoich marzeń zadziwiają nie tylko Polskę, ale również Europę i świat.

Podczas uroczystości dokonano także podsumowania działalności Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Toruniu w roku szkolnym 2010/2011. W tym roku wyniki całorocznych zmagań drużyn ze wszystkich szkół podstawowych i gminazjów powiatu zostały zsumowane i powstał pierwszy sportowy Powiatowy Ranking Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w sezonie sportowym (roku szkolnym) 2010/2011. Ranking objął wszystkie szkoły uczestniczące w zawodach sportowych o tytuł Mistrza Powiatu Toruńskiego organizowanych w ramach działalności PSZS w Toruniu. Punktowane były tylko zawody drużynowe, w których wzięły udział nie mniej niż trzy drużyny, z wykluczeniem imprez LA, gdyż one odbywają się po terminie uroczystości podsumowującej osiągnięcia sportowe. Punktacja przyznawana była w następujący sposób:

I miejsce – 9 pkt.
II – miejsce 8 pkt.
III – miejsce 7 pkt.
IV – miejsce 6 pkt.
V – miejsce 5 pkt.
VI – miejsce 4 pkt.
VII – miejsce 3 pkt.
VIII – miejsce 2 pkt.
IX – miejsce 1 pkt.

Poniższa prezentacja jest krótkim podsumowaniem działalności PSZS, zawierającym Powiatowe Rankingi Szkół. Warto podkreślić, że w upływającym roku szkolnym w ponad 40 zawodach wzięło udział ponad 3500 młodych sportowców, mają oni za sobą ponad 300 godzin sportowej rywalizacji, a do rąk laureatów trafiło 1200 medali i 120 pucharów. Wśród szkół podstawowych w rankingu zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Czernikowie z 56 punktami, przed Szkołą Podstawową nr 2 w Chełmży - 54 pkt i Szkołą Podstawową w Grzywinie - 43 pkt. Wśród gimnazjów bezkonkurencyjne okazało się Gimnazjum nr 1 w Chełmży, które uzbierało 80 pkt, za nim uplasowało się Gimnazjum w Dobrzejewicach z 60 pkt., a trzecie miejsce wywalczyło Gimnazjum w Łysomicach z 54 pkt. Gratulujemy!

Wyrażając uznanie dla całorocznych osiągnięć, życzymy dalszego gorącego dopingu kibiców, wiernych przyjaciół spotkanych na sportowych halach i stadionach, wspaniałych trenerów oraz rywali godnych szacunku i zwycięstw godnych sportowych kronik. Życzymy, aby w dalszej karierze naszym najlepszym sportowcom zawsze przyświecało motto: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.


Anna Bieńkowska, Małgorzata Głowacka, Joanna Rybitwa
Wydział Edukacji i Spraw Społecznych

Artur Stankiewicz
Powiatowy Koordynator Sportu

    [treść archiwalna]
    [treść archiwalna]
    [treść archiwalna]

« wstecz

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E