Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Projekt „Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych” znajdował się na liście projektów kluczowych, czyli przedsięwzięć inwestycyjnych o szczególnym znaczeniu dla regionu. Obejmował budowę oraz przebudowę istniejących szlaków rowerowych przy drogach publicznych o dużym natężeniu ruchu i znaczeniu komunikacyjnym – ok. 70 km dróg. Jego celem było przeniesienie ruchu rowerowego z dróg publicznych, dzięki czemu zwiększone zostało bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tych dróg na terenie powiatu toruńskiego. Projekt zrealizowany został w latach 2010-2015 i był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (85% całości środków) – Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Realizowany był w partnerstwie: Powiat Toruński, gminy: Chełmża, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Unisław, miasto Chełmża, OM PTTK, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu. Rezultatem tego przedsięwzięcia jest kilkadziesiąt kilometrów bezpiecznych ciągów komunikacyjnych dla rowerzystów. Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z imprez otwierających drogi rowerowe.

2013

Jako pierwszy, w roku 2013 oddany został szlak umożliwiający rowerzystom komfortową i bezpieczną komunikację na odcinku Toruń-Unisław. Ta 22-kilometrowa, szeroka na 2 metry trasa o nawierzchni bitumicznej, biegnie niedaleko od drogi wojewódzkiej nr 553 – malowniczym szlakiem dawnej linii kolejowej.

2014

Kolejna trasa rowerowa prowadzi równolegle do dróg wojewódzkich nr 654 oraz 285. Przebiega przez Złotorię, Grabowiec i Silno, prowadząc do Jeziora Osieckiego. Z 12 kilometrów tej drogi, większość przebiega przez piękne tereny leśne.

2015

Ostatnim etapem projektu jest budowa odcinka Toruń-Chełmża, z odgałęzieniem umożliwiającym dojazd do ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Kamionki Małe. Realizacja ponad 30-kilometrowego odcinka rozpoczęła się w kwietniu 2014 roku i potrwa do połowy 2015 roku. Dzięki niej amatorzy kąpieli bezpiecznie dojadą aż nad dwa jeziora – Chełmżyńskie i Kamionkowskie.

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E