Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce
ul. Toruńska 12,
87-165 Cierpice
tel.: 56 678 12 12, 56 678 10 93
fax: 56 678 12 12
wlkniesz@wielkanieszawka.lo.pl
www.wielkanieszawka.pl

Centrum Sportu i Rekreacji "Olender" w Małej Nieszawce

Centrum Sportu i Rekreacji „Olender” składa się z największego w regionie kompleksu nowoczesnych krytych basenów, jest więc idealnym miejscem dla amatorów wodnych kąpieli z Torunia i okolicznych miejscowości.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małej Nieszawce

Historia kościoła w Małej Nieszawce jest nieco dłuższa niż istnienie samej parafii. Powstał w 1890 r. i do roku 1945 był to zbór protestancki, a po zakończeniu II wojny światowej przystosowany został do sprawowania liturgii katolickiej. Kościół był obsługiwany przez księży z Podgórza.

Ruiny zamku krzyżackiego w Małej Nieszawce

Wkrótce po przybyciu na tereny Polski – około 1230 roku Krzyżacy rozpoczęli budowę grodu na prawym brzegu Wisły – w okolicy dzisiejszej miejscowości Stary Toruń (Antiquum Toruń), gdzie miała miejsce pierwsza lokacja dzisiejszego Torunia. Ze względu na liczne podtopienia podjęto w 1236 r. decyzję o translokacji Torunia w obecne miejsce.

Założenie Olęderskiego Parku Etnograficznego

Głównym celem powołania Olęderskiego Parku Etnograficznego jest odtworzenie w wydzielonej przestrzeni obecnej osady Wielka Nieszawka historycznego krajobrazu kulturowego nadwiślańskiej wsi olęderskiej z przełomu XIX i XX w.

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E