Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Patrycja Bezrudczyk - malarka

Patrycja Bezrudczyk (pseudonim artystyczny Pati.Beri) jest samoukiem w dziedzinie malarstwa. Zamiłowanie do sztuk pięknych zaszczepili w artystce rodzice i przyjaciele rodziny. Od 2006 roku poszukiwała formy estetycznej charakteryzującej jej malarstwo i wyróżniającej spośród innych artystów.

Krzysztof Balewski - rzeźbiarz

Krzysztof Balewski jest rzeźbiarzem samoukiem. Tworzy od 1993 r. a jego zdolności artystyczne odkrył i następnie zachęcił do pracy twórczej nieżyjący już Michał Kokot – znany twórca ludowy Osieckiego Stowarzyszenia Kultury Ludowej.

Jadwiga Maćkiewicz - rękodzieło

Jadwiga Maćkiewicz jest samoukiem. Od najmłodszych lat artystkę pasjonowało rękodzielnictwo. Podstawy wiedzy na temat tej sztuki przekazała jej mama. Artystka posiada bogatą kolekcję swoich prac: obrusy, serwetki, bieżniki, odzież: swetry, kamizelki, narzutki, peleryny, sukienki itp., stroiki bożonarodzeniowe i wielkanocne. Wykonuje robótki na drutach i szydełku.

Elżbieta Podlaszewska - rękodzieło

Elżbieta Podlaszewska jest samoukiem. Od najmłodszych lat artystkę pasjonowało rękodzielnictwo. Podstawy wiedzy na temat tej sztuki przekazała jej mama. Artystka posiada bogatą kolekcję swoich prac: obrusy, serwetki, bieżniki, odzież: swetry, kamizelki, narzutki, peleryny, sukienki itp., stroiki bożonarodzeniowe i wielkanocne.

Barbara Marycz - hafciarka

Barbara Marycz haftuje od dzieciństwa. Zamiłowanie do rękodzieła odziedziczyła po mamie, która była jej nauczycielem. Pierwsze robótki ręczne wykonywała już w wieku szkolnym. Produkty hafciarskie (makatki, serwetki, poduszki, powłoczki na poduszki, firany, swetry, czapki, rękawiczki itp.) można podziwiać w jej prywatnym domu, w Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie oraz na wystawach regionalnych, dożynkach i lokalnych imprezach.

Kapela Ludowa Braci Kamińskich - Osiek nad Wisłą

Kapela Ludowa Braci Kamińskich istnieje od 1986 r. Skład zespołu jest czteroosobowy: Henryk Kamiński – akordeon, Ryszard Cąbrowski – skrzypce, Zbigniew Dudkiewicz – saksofon i Kamil Kamiński – bęben. Bazując na repertuarze dawnych oberków, poleczek czy walczyków, kapela pielęgnuje dawne tradycje regionu, pogłębia treści muzyczne na ludową nutę. Wykonuje też utwory biesiadne.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta - Dobrzejewice

Młodzieżowa Orkiestra Dęta istnieje od 1990 r. Założycielem zespołu był Edward Nowak, pedagog i lokalny animator wydarzeń wychowawczo-kulturalnych. Obecnie prowadzącą orkiestrę jest Anna Stelter.

Zespół Pieśni i Tańca Kawęczynianki - Kawęczyn

Zespół „Kawęczynianki” istnieje od 1987 r. Założony został przy Kole Gospodyń Wiejskich w Kawęczynie. Kierownikiem zespołu jest Jadwiga Politowska. Zespół liczy siedem osób. Artyści nie tylko promują zanikający folklor tradycyjny, wykonują też polskie utwory biesiadne.

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E