Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

15 lat minęło...

 Jubileusz, choćby najskromniejszy, jest naturalną okazją do refleksji. To święto powiatu i samorządu powiatowego. 15 lat temu moi poprzednicy organizowali urząd i podległe jednostki, którymi dzisiaj kieruje zarząd ze starostą na czele, a każdy z nas uzyskał bezpośrednią możliwość realnego wpływu na sprawy lokalnej społeczności. Radni, inicjując i przyjmując wiele uchwał przekonali się, że samorządność to nie tylko większa wolność, ale także większa odpowiedzialność.

Mam zaszczyt i przyjemność przewodniczyć zespołowi 21 radnych, którzy potrafią wznieść się ponad interesy swoich gmin, by w owocny sposób zagospodarować większą, powiatową przestrzeń. Dzięki podejmowanym – czasami trudnym, kontrowersyjnym – decyzjom, w naszym powiecie żyje się coraz łatwiej.

Minione kadencje zaowocowały znaczną poprawą bezpieczeństwa, pomocy społecznej i wysoką jakością usług zdrowotnych. Polepszono obsługę w urzędzie, który stał się bliższy mieszkańcom, uzyskując jednocześnie certyfikat jakości usług. Prowadzimy działania służące rozwojowi małej, rodzinnej przedsiębiorczości. Wspieramy osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, pozbawione pracy. Współpracujemy z samorządami gminnymi oraz ze środowiskiem lokalnym, instytucjami, stowarzyszeniami, fundacjami, klubami, ze specjalistami i mediami. Modernizujemy sieć dróg powiatowych, budujemy ścieżki rowerowe i chodniki. Z dużą dbałością podchodzimy do edukacji starając się o dobrą bazę i wyposażenie naszych szkół. Szkoły tworzą przyjazny klimat dla wszystkich uczniów, w tym osób dorosłych i zapewniają bogaty wachlarz zajęć dodatkowych.

Dużo zmieniło się na lepsze, ale nadal jest wiele do zrobienia.

Działania te zauważają i doceniają mieszkańcy oraz niezależni eksperci. W rankingu Związku Powiatów Polskich za 2013 rok powiat toruński znalazł się na pierwszym miejscu w województwie i na 11. w kraju.

Niech lektura artykułów na tej stronie przypomni Państwu okoliczności i wydarzenia, w których uczestniczyliście osobiście, a najmłodszym dostarczy wiedzy na temat jak tworzyła się nasza najnowsza, lokalna powiatowa historia.

Przewodniczący Rady Powiatu
Andrzej Siemianowski

« wstecz

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E