Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

 

Starostwo Powiatowe w Toruniu serdecznie zaprasza wszystkich klientów odwiedzających Urząd z małymi dziećmi do skorzystania ze „Skrawka nieba” – przyjaznego pokoiku dla rodzica i dziecka o pięknym, bajkowym wnętrzu. Dzięki pokoikowi rodzic może w przyjemnej atmosferze zaczekać ze swoimi maluchami na załatwienie sprawy. Nasze działania zaowocowały stworzeniem w Starostwie także innych udogodnień dla rodzin…

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zabieranie pociech do Urzędu często jest z różnych przyczyn nieuniknione. Dlatego też proponujemy Państwu kilka rozwiązań, które powinny ułatwić i umilić załatwianie urzędowych formalności:

I Wygodne drzwi wejściowe do Starostwa

Szerokie, automatycznie rozsuwane drzwi wejściowe, dzięki którym można wygodnie wejść i z wózkiem do Urzędu.

II Parkingi dla wózków dziecięcych

Szukanie miejsca parkingowego dla wózka dziecięcego wśród urzędowych korytarzy może stanowić nie lada problem. Dzięki wydzielonym przestrzeniom, które oznaczyliśmy specjalnym symbolem, można bezpiecznie zaparkować dziecięcy „pojazd”. Parkingi dla wózków znajdują się w dwóch miejscach – naprzeciwko głównych drzwi wejściowych oraz przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (wejście od strony Urzędu Pracy).
 

III Pokoik rodzica i dziecka – „Skrawek nieba”

Kolorowy i fantazyjny wystrój wspomnianego już pokoiku, pełnego zabawek i książeczek sprawi, że dzieci na pewno nie będą się nudziły! Rola „Skrawka nieba” nie ogranicza się tylko do roli sympatycznej poczekalni dla najmłodszych, lecz pełni także role wychowawczą. Wierzymy, że stwarzanie dzieciom pięknych artystycznie miejsc pomaga wykształcać niezwykle ważne w tym wieku poczucie piękna i zmysł estetyki. Kto wie, może dla niektórych dzieci właśnie tak wygląda ich wymarzony świat? Dzięki znajdującemu się w środku telefonowi, wystarczy, że rodzic zajmie miejsce w kolejce następnie zaczeka aż zadzwoni urzędnik, który zaprosi go do siebie. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa zainstalowana w środku kamera.
 

IV Przestronna kuchnia wyposażona w mikrofalówkę

Przygotowanie maluchowi ulubionego przysmaku w Starostwie to od tej pory żaden problem! Mając na uwadze, że pora karmienia dziecka może się zdarzyć również podczas wizyty w Urzędzie, oddaliśmy rodzicom do dyspozycji kuchnię, w której można podgrzać posiłek. W pokoiku znajduje się specjalne przenośne krzesełko do karmienia maluchów. Zaciszna i przytulna aura panująca w środku sprawia, że „Skrawek nieba” to także idealne miejsce dla mamy, która chce nakarmić swoje niemowlę piersią.
 

V Przewijak dla niemowląt

Z konieczności montowania przewijaka w miejscach publicznych zdaje sobie sprawę coraz więcej instytucji, dzięki czemu powoli staje się on powszechnie występującym udogodnieniem. Nie mogło go również zabraknąć w naszym Urzędzie. Przewijak, który pozwoli mamie lub tacie w sterylnych i komfortowych warunkach zmienić bobasowi pieluszkę umieszczono w przestronnej łazience.
 

Wszystkie udogodnienia znajdą Państwo się na parterze, w części budynku zajmowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dzięki czytelnemu oznakowaniu trafić do nich jest bardzo łatwo – wystarczy kierować się drogą wskazaną przez wiszące na ścianach, uśmiechnięte elfy.
 

Dodatkowych informacji na temat naszych prorodzinnych rozwiązań mogą Państwo uzyskać w Sekretariacie PCPR (pokój 50), w pokoju 61 PCPR, lub w portierni przy głównym wejściu do Starostwa.

Realizacja naszych pomysłów nie byłaby możliwa, gdyby nie życzliwość i wkład finansowy Sponsorów. Za okazane wsparcie, które jest dowodem wielkiej społecznej wrażliwości, pragniemy gorąco podziękować fundacji Care for Polish Orphans oraz następującym firmom: Bella marka Happy, Sklepy Komfort SA, Koniczynka sp. z o.o., DrógTech Stanisław Kaczmarski, PTC Artur Szreder, KS Marwit, Ker-byd Stanisław Chylicki, Timoore DEFINE furniture sp. z o.o.

Serdeczne podziękowania składamy także autorom projektu i wykonawcom pokoiku - dyplomowanym artystom, państwu Ludmile Tymińskiej-Widmer i Andreasowi Widmer.


 

  • Care for Polish Orphans
  • Koniczynka
  • Bella Happy
  • Marwit
  • Komfort
  • PTC
  • Ker-Byd
  • Dróg Tech Stanisław Kaczmarski
  • Timoore

Raz jeszcze zapraszamy rodziców i ich dzieci by w Starostwie Powiatowym w Toruniu złapały swój kawałek nieba!
 

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E