Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Konferencja promująca kształcenie zawodowe

W dniu 28 października 2014 roku w auli Zespołu Szkół, CKU w Gronowie odbyła się konferencja promująca kształcenie zawodowe: „Dobre kształcenie zawodowe szansą na dobrą pracę – Wojewódzka Inauguracja Roku Szkoły Zawodowców”. Organizatorami konferencji było Starostwo Powiatowe w Toruniu oraz Zespół Szkół w Gronowie.

Konferencja promująca kształcenie zawodowe: „Dobre kształcenie zawodowe szansą na dobrą pracę” - Wojewódzka Inauguracja „Roku Szkoły Zawodowców”

W dniu 28 października 2014 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie odbędzie się konferencja promującą kształcenie zawodowe: „Dobre kształcenie zawodowe szansą na dobrą pracę” będąca jednocześnie Wojewódzką Inauguracją „Roku Szkoły Zawodowców” Organizatorem Konferencji jest Starostwo Powiatowe w Toruniu i Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie Konferencja odbywa się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa kujawsko-pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 10 października, podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Toruński Mirosław Graczyk nagrodził pedagogów. Uroczystość zorganizowano w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli nauczyciele i dyrektorzy powiatowych szkół oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Informacje o wynikach konkursów na dyrektorów szkół

Zarząd Powiatu Toruńskiego informuje, że przeprowadzony w dniu 11 czerwca 2014 r. konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Chełmży nie został rozstrzygnięty, ponieważ żaden z kandydatów nie otrzymał bezwzględnej większości głosów.

Konkurs został zatwierdzony Uchwałą Zarządu Powiatu Toruńskiego Nr 340/2014 z dnia 09 lipca 2014 r.

Rozstrzygnięty został natomiast konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. Unii Europejekiej w Chełmży. W wyniku tajnego głosowania bezwzględną większość głosów uzyskała Pania Hanna Jeżewska.

Na podstawie art. 4 ust. 1 i art. 32 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U.  z 2013 poz. 595 z późn. zm.) oraz art. 5c pkt 2 i art. 36a ust. 1, 2 i 13 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r., nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), po wcześniejszym zatwierdzeniu konkursu, Zarząd Powiatu Toruńskiego powierzył Uchwałą nr 345/2014 z dnia 23.07.2014 r. Pani Hannie Jeżewskiej stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. Unii Europejskiej w Chełmży na okres   5 lat szkolnych, tj. od dnia 1 września 2014 r. do dnia  31 sierpnia 2019 r.

Zarząd Powiatu Toruńskiego ogłosił dwa konkursy na dyrektorów szkół
Zarząd Powiatu Toruńskiego uchwałami nr 327/2014 i 328/2014 z dnia 14 maja 2014 roku ogłosił konkursy na dyrektorów Zespołu Szkół Specjalnych w Chełmży im. Unii Europejskiej oraz Zespołu Szkół w Chełmży.
X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów już po raz dziesiąty ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika. Przedsięwziecie to jest organizowane od 1986 roku, wtedy miała miejsce pierwsza edycja konkursu - lokalna. Zainteresowanie ze strony uczestników było tak duże, że od kolejnego roku zasięg konkursu objął całą Polskę. Pokłosiem tych konkursów stanowią almanachy z wierszami laureatów.
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Zespół Szkół w Chełmży był tegorocznym gospodarzem powiatowych uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku nauczyciele i dyrektorzy, którzy w tym roku wykazali się szczególnym osiągnięciami, otrzymali Nagrodę Starosty Toruńskiego.

Targi turystyczne - Wypoczynek 2013

16 marca słuchacze pierwszego i drugiego semestru w zawodzie Technik Turystyki Wiejskiej ZS, CKU w Gronowie wzięli udział w targach turystycznych. Już po raz kolejny targi zostały zorganizowane w Toruniu.

Wycieczka "Śladami Korczaka"

Pod koniec lutego odbył się przygotowany przez ZS CKU w Gronowie konkurs pt. Janusz Korczak - nauczyciel z powołania i miłości. Jego celem było sprawdzenie wiedzy dotyczącej życia i twórczości wybitnego pedagoga. Zwycięzcy pojechali do Warszawy, aby zobaczyć miejsca związane z działalnością tego wspaniałego Człowieka.

Warsztaty kosmetyczne - pielęgnacja twarzy

26 lutego 2013 r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Gronowie o ukierunkowaniu kosmetycznym po raz trzeci uczestniczyły  w warsztatach kosmetycznych przeprowadzonych tym razem przez firmę Avon. Podczas  kolejnych, 2,5 godzinnych warsztatów, uczennice wykonywały zabieg pielęgnacyjny na twarz z zastosowaniem  dobranej do typu cery maseczki.

  • fot. Grzegorz Korzeniowski, uczeń III ti ZS CKU w Gronowie
„Zostań honorowym dawcą krwi” - kolejna akcja RCKiK w Gronowie

7 marca 2013 roku w Zespole Szkół, CKU w Gronowie już po raz kolejny odbyła się akcja „Zostań honorowym dawcą krwi”, organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Nauczycielem odpowiedzialnym za przeprowadzenie akcji była pani Ewa Waśniewska. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w wielkie laboratorium. W godzinach od 9:00 do 12:00 pobrano krew pełnoletnim uczniom naszej szkoły, którzy zgłosili swoją chęć oddania tego nejcenniejszego z leków, który niejednokrotnie staje się jedynym ratunkiem dla innych.

Karolina Bagniewska
ZS CKU w Gronowie

 

Profesjonaliści dla początkujących

Po raz kolejny dzięki wsparciu projektu „Szkoła  innowacyjna i konkurencyjna…” w Gronowie było ciekawie… 2 i 3 marca znów gościliśmy profesjonalistów - tym razem z branży hotelarskiej. Byli  to dr UMK Zdzisław Preisner oraz Zdzisław Pospychała. Dr Zdzisław Preisner - geograf, podróżnik i fotograf - poprowadził  lekcję  pokazową  dotyczącą prezentacji walorów Europy.

Muzyka w logopedii. Terapia, wspomaganie, wsparcie – trzy drogi, jeden cel

Z okazji inauguracji obchodów Europejskiego Dnia Logopedy w Polsce, dnia 2 marca 2013 r. w Hotelu Uniwersyteckim w Toruniu odbyła się II konferencja Logopedyczna "Muzyka w logopedii. Terapia, wspomaganie, wsparcie – trzy drogi, jeden cel". Organizatorem konferencji był Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Podyplomowe Studium w zakresie neurologopedii, Podyplomowe Studium Pedagogiki Korekcyjno-Kompensacyjnej oraz  Polski Związek Logopedów.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Wyjazd maturzystów na Jasną Górę staje się ważną częścią naszej szkolnej tradycji. Tym razem wśród ,,starej” ekipy opiekunów, do której zaliczamy się my i pan Piotr Waleszczyk, dołączyli pełni energii i zapału - Ks. Leszek Lewandowski oraz pan Robert Śliwiński. Wzięliśmy udział Nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich oraz Mszy Świętej, a przy okazji odwiedziliśmy Kraków i Oświęcim.

Chcieć to móc! Nasze uczennice członkiniami Koła Naukowego Kosmetologii

17 lutego 2013 r., dwie uczennice naszej szkoły w Gronowie – Justyna Krasińska i Wioleta Krajewska z klasy 1LOb o ukierunkowaniu kosmetycznym – brały udział w zebraniu Koła Naukowego Kosmetologii w Toruńskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości. Dziewczęta uczestniczyły w warsztatach ze zdobienia paznokci oraz otrzymały status członka specjalnego Koła i będą miały możliwość rozwijania i pogłębiania wiedzy kosmetologicznej, doskonalenia umiejętności praktycznych poprzez udział w kolejnych kursach i szkoleniach prowadzonych przez Koło Naukowe.

Rozstrzygnięto II Skarby Powiatu Toruńskiego dla szkół ponadgminazjalnych

Już po raz drugi byliśmy świadkami potyczek uczniów szkół ponadgminazjalnych, którzy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą dziedzictwa kulturowego i historii powiatu toruńskiego, jego zabytków, postaci związanych z naszym regionem oraz miejsc ważnych dla każdego lokalnego patrioty. W Zespole Szkół w Chełmży 25 lutego odbył się finał "Skarbów Powiatu Toruńskiego" dla uczniów szkół ponadgminazjalnych. W szranki stanęły szkoły w Gronowie, Chełmży i Dobrzejewicach. Po intelektualnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców.

XXII Zima z kompasem

Ponad 200 turystów pojawiło się 9 lutego 2013 r. w progach Szkoły Podstawowej nr 3 w Chełmży. Jak co roku odbyła się tu impreza na orientację pod nazwą „XXII Zima z Kompasem”. Organizatorami zawodów, prócz szkoły, byli członkowie Klubu Imprez na Orientację „SKARMAT” i Oddział Miejski PTTK w Toruniu.

IV Powiatowe Potyczki z Języka Polskiego

Język jest najprostszym i najbardziej powszechnym sposobem komunikowania się ludzi. Jest częścią każdego z nas – mówimy nim niemal od urodzenia, w nim myślimy, śnimy, kłócimy się i wyrażamy miłość. W 1999 r. UNESCO ustanowiło datę  21 lutego jako termin obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Z tej okazji 20 lutego br. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży zorganizowała konkurs, przeznaczony dla uczniów klas szóstych, pod nazwą „IV Powiatowe Potyczki z Języka Polskiego”.

Słoneczniki przedszkolaków w holenderskim muzeum

Program edukacji przedszkolnej, wspomagający rozwój aktywności dzieci w świecie sztuki, zakłada przybliżanie przedszkolakom dzieł wybranych malarzy. 5,6-latki gminnego, niepublicznego "Małego Przedszkola" w Chełmży poznały twórczość Vincenta van Gogh’a – malarza impresjonisty. Jesienią ubiegłego roku dzieci w ogródku przedszkolnym wykonały „z natury” rysunki słoneczników, które w założeniu miały być dziecięcą kopią „Słoneczników” autorstwa Vincenta van Gogh'a.

  • fot. Ewa Waśniewska - ZS, CKU w Gronowie
Studenci z AIESEC ponownie w naszej szkole

W dniach 04.02 - 08.02 uczniowie Zespołu Szkół, CKU w Gronowie gościli Molitę Jiang Yin z Chin, Simonę Marculli z Włoch oraz Gabriela Sanchez Dos Santos z Brazylii. Trzyosobowy zespół praktykantów, przebywający w Polsce na zaproszenie międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, prowadził w naszej szkole cykl międzykulturowych warsztatów w języku angielskim. Ich celem było rozwijanie umiejętności językowych, przełamanie bariery językowej a przede wszystkim poszerzenie horyzontów kulturowych.

  • fot. Grzegorz Korzeniowski z klasy III ti ZS, CKU w Gronowie
Siłownia w naszej szkole już otwarta

8 lutego 2013 roku miało miejsce uroczyste oddanie do użytku nowej sali do ćwiczeń siłowych w Zespole Szkół, CKU w Gronowie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Dyrektor Szkoły, pan Zbigniew Piotrowski, kierownik internatu, pani Krystyna Hopke, Starosta Toruński, pan Mirosław Graczyk oraz gość specjalny: pan Damian Witkowski – Mistrz Świata w kulturystyce klasycznej, zdobywca trzeciego miejsca na prestiżowych zawodach w USA Arnold Classic 2012,  laureat nagrody Sportowca Roku 2011 w Toruniu.

Sonda
Internetowa

Załatwiałeś sprawę w naszym Starostwie? Jesli tak, to czy jesteś zadowolony z obsługi?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 805

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E