Powiat Toruński

Przejdź do:
Przejdź do:

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
Powiat
Toruński

Menu główne

Treść strony

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Aktywnej
„SOWA” w Tylicach


             Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w 1999 roku i jak wynika ze statutu jego siedzibą  jest Przysiek, a celem - m.in. kreowanie  i propagowanie wizerunku polskiej wsi pod względem kulturowym, tradycji ludowych w celu zachowania dziedzictwa kulturowego.
             Panie należące do stowarzyszenia  ukończyły kurs z zakresu bukieciarstwa. Swoje umiejętności wykorzystują podczas wykonywania stroików. Biorą też udział w bardzo  ambitnych zadaniach. W 2005 r. realizowały zadanie pn. „Naród bez tradycji jest martwy” .  W ramach tego programu odbyły się pokazy  i spotkania  z miejscową  społecznością wiejską dotyczące tradycji. Tematem zajęć warsztatowych były  wieńce dożynkowe
i adwentowe, a także  dekoracje weselne. W 2006 r. w ramach własnego programu pn. „Ocalmy od zapomnienia” panie przeszkolą się  na kursie  dla frywolitek oraz  wydadzą broszurę o zwyczajach i obrzędach występujących na terenie miejscowych gmin.
          Piękne stroiki można podziwiać i kupić  na różnego rodzaju festynach organizowanych przez gminy i Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Przysieku oraz przed świętami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łysomicach.

Na zdjęciu od prawej:
Danuta Kurek – prezes stowarzyszenia, Czesława Zych, Bernadeta Lubańska, Jolanta Kluska, Ilona Czyszek i Katarzyna Piórczyńska
 

Na zdjęciu prace członkiń stowarzyszenia
stroiki wielkanocne

 

Kontakt ze stowarzyszeniem:
Stowarzyszenie „SOWA”
Tylice 2
87-148 Łysomice
tel. (056) 663 11 31
lub poprzez Gminną Bibliotekę Publiczną
w Łysomicach, tel. (056) 678 35 98

Opracowanie:
Teresa Drążkowska

Dopisz się do
Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz poniżej swój adres e-mail.

Zobacz
także

Stopka

do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E